Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-03-23
Ugdymo karjerai diena Spausdinti El. paštas

2014 m. gegužės 7 - oji diena Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje buvo skirta 1 – 8 klasių mokinių ugdymui karjerai.

1 – 4 klasių mokinukai dieną pradėjo nuo apsilankymo tėvelių darbo vietose. Po to mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių konferencija „Dirbu AŠ ir dirbi TU“, Mažieji juventiečiai susipažino su dailininko, kirpėjo, sportininko, veterinaro, padavėjo, šunų kirpėjo, mokslininko, floristo, gaisrininko, vadybininko, bankininko, reklamos specialisto, virėjo, gydytojo, amatininko, baldžiaus profesijomis.

Šiaulių UAB „Salda“

Gegužės 7 dieną 1b klasės mokiniai kartu su savo mokytoja V.Bumblauskaite apsilankė Šiaulių UAB „Salda“. Vaikai pamatė vėdinimo, kondicionavimo ir šildymo sistemų, įrenginių gamybos procesus. Mokinius sužavėjo automatiniu būdu atliekamas skardos gaminių lankstymas ir karpymas, išlankstytų detalių miltelinis dažymas, skardos lakštų pjovimas lazeriu.

Pradinių klasių mokytoja V.Bumblauskaitė

Tėvelių profesijos, muzikinės mįslės ir aitvarai...

3b dieną pradėjo mokyklos valgykloje. Ne todėl, kad labai alkani į mokyklą susirinko. Virėja čia dirba Martyno mama, kuri vaikams papasakojo apie savo darbo kasdienybę. Trečiokai uždavinėjo klausimus ir, sulaukę atsakymų, dažnai stebėjosi - juk keltis kiekvieną rytą 04.30 val. ne kiekvieno jėgoms...

Grįžę į klasę, vaikai rašė apie tai, ką sužinojo. Vėliau IKT kabinete atliko užduotis, susijusias su profesijomis, svajojo, kuo bus užaugę.

Paulius ir Emilija dalyvavo mokykloje vykusioje konferencijoje ir pristatė savo tėvelių profesijas (prieš tai vaikai tai padarė savo klasėje). Klasės ansamblis „Kvarta“ konferencijos metu užminė muzikines mįsles apie profesijas. Ne visi atspėjo, kokia profesija apdainuojama lietuvių liaudies dainelėje „Pupos“. Na, o skambant „Garvežiukui“, vaikai iš karto pakėlė rankas.

Trečiokai dar spėjo pabūti modeliuotojais ir pradėjo gaminti aitvarus. Gaila, laiko pritrūko. Aitvarai laukia technologijų pamokos ir tikrai greitai kils į dangų.

Vaizdo informaciją rasite adresu http://vimeo.com/94505173

Pradinių klasių mokytoja A.Dirginčienė

5b profesijų pasaulyje

Gegužės 7d. rinkomės į mokyklą 9 val. Kai visi mokiniai susibūrė, klasėje prasidėjo viktorina apie profesijas. Prizai - saldainiai. Tikybos mokytoja tikrino mūsų atsakymus. Po viktorinos kūrėme plakatus apie gaisrininko profesiją. Informaciją plakatams buvome surinkę iš anksto. Plakatų gaminimas - tai puiki proga bendravimui, santykių sutvirtinimui.

Po to važiavome į Gaisrininkų muziejų ir gaisrinę. Laipiojome po gaisrininkų mašinas. Daug sužinojome apie gaisrininkų mašinas, pamatėme, kokios jos būdavo seniau. Apžiūrėjome vadavietes, mašinas, kuriomis naudojasi ugniagesiai šiuo metu. Mums leido palaikyti gaisrininkų žarną su vandeniu ir pajausti, ką tai reiškia. Tai buvo puikiausia šių metų ekskursija.

Š.Tuzova, 5b

Diena prasidėjo nuo viktorinos. 1- ąją vietą užėmė Roko Ž., Martynos, Gretos V. ir Gabijos grupė. Prizinės vietos buvo trys. Visos grupės, užėmusios prizines vietas, buvo apdovanotos šokoladais, kuriuos turėjo pasidalinti.

Po to gaminome plakatus. Klasės draugai balsavo, kuris kūrinys dalyvaus 5 - okų kurtų plakatų parodoje. Laimėjo Sofijos, Jokūbo, Povilo ir Austėjos P. plakatas, kuris buvo labai informatyvus.

Atlikę užduotis mokykloje, miesto autobusu vykome į gaisrinę, kur Zoknių žiede mūsų laukė gaisrininkas. Sulipę į gaisrininkų mašiną vykome į muziejų. Kai atvažiavome, ėjome pasižiūrėti senų ir naujų gaisrininkų mašinų. Vėliau mums leido palaikyti žarną, iš kurios tryško vanduo. Buvo smagu.

Diena buvo nereali!

R.Gudelevičiūtė, 5b

„Baltik vairo“ dviračių gamykloje

Gegužės 7 dieną mes, 5c klasės mokiniai, nuostabiai praleidome laiką dviračių gamykloj „Baltik vairas“. Ekskursiją mums pravedė Tomo mama Jūratė Sobutienė, kuri parodė gamyklos vidų. Matėme, kaip dviračius dažo, konstruoja, ant jų klijuoja lipdukus, pakuoja ir sudeda į didžiules lentynas. Po to atvažiuoja kranas, kuris nukelia juos ir išveža pardavimui.

Ir mes didžiuojamės mūsų mieste pagamintais dviračiais! Ekskursija „Baltik vairo“ dviračių gamykloje buvo nuostabi!

S.Ostašenkovas, 5c

Odontologo ir speleologo specialybės

Trečiadienį vietoj pamokų vyko netradicinės veiklos diena, skirta susipažinimui su įvairiomis profesijomis. 5d klasė dalyvavo viktorinoje „Profesijų pasaulyje", kurioje laimėjo „Direktorių" komanda, pateisindama savo pavadinimą.

Labai sudomino Tado Stūrio mamos, burnos higienistės pristatyta odontologo specialybė. Pristatymo metu sužinojome, kaip senovėje žmonės prižiūrėjo dantis, kaip juos persodindavo. Po to žiūrėjome filmą „Šventovė" apie speleologus Greitai ir turiningai prabėgo mūsų nepamokinė diena.

Ką sužinojo per dieną 5d?

Sužinojau, kad Šv.Apolonija yra odontologų globėja (Tadas).

Pasirodo, pasaulyje yra 20000 profesijų! (Kristupas).

Sužinojau, kas yra speleologas: „speleologas – mokslininkas, kuriotikslas - prasiskverbti į sunkiai prieinamas žemės gelmių vietas, kurti tam būtiną įrangą, atlikti po žeme pirminius mokslinius stebėjimus, urvų aprašymus ir topografinius planus. Speleologas tiria urvus, jų kilmę, morfologiją, mikroklimatą, vandenis, gyvūniją, augaliją, materialinės kultūros liekanas, žmogaus įsikūrimo juose istoriją ir panaudojimo galimybes“(Austėja).

A.Kraptavičiūtė, 5d

Daug sužinojome apie įvairias profesijas

6a klasės mokiniai susirinko mokykloje ir su nekantrumu laukė užsiėmimų.

Pirmiausia vyko floristikos užsiėmimai. Floristės mums papasakojo apie savo darbą, parodė daug nuostabių darbų iš gėlių ir kitų floristinių detalių.

Vėliau studentės iš Šiaulių universiteto mums papasakojo apie korupciją. Turėjome atlikti įvairias užduotis, atsakyti į klausimus.

Pati įdomiausia dalis buvo išvyka į Dramos teatrą. Po dramos teatro užkulisius mus vedžiojo aktorė Jūratė Budriūnaitė. Ji mums papasakojo apie veiklą teatre, parodė įvairias dekoracijas, kurios naudojamos spektakliuose. Labai įdomu buvo susipažinti ir su rūbų siuvėja bei žmogumi, atsakingu už scenos apšvietimą. Taip pat turėjome progą pasimokyti vaidinti ir savo sugebėjimus išreikšti scenoje. Pasirodo, scena yra ,,gyva“ ir joje nutinka tokie neįtikėtini dalykai!

Ši diena buvo labai linksma ir visi labai daug sužinojome apie įvairias profesijas.

U. Gudeikytė, 6a

Darbas – atsakinga žmogaus veikla

Gegužės septintosios trečiadienį klasės vadovė V.Adomaitienė mus pakvietė susipažinti su įvairiomis profesijomis.

7a klasės mokinius aplankė vizažistėI.Mitigailienė, kuri mums papasakojo, koks atsakingas šis darbas, kur jį įgyti, patarė, į kokius mokomuosius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį.

Paskui visi keliavome į kitą kabinetą, kur mūsų laukė siuvėjos. Jos mus mokė gražiai siūti ir daryti rankdarbius.

Po pietų visa mūsų klasė ėjo į P.Višinskio viešąją biblioteką. Gidė mums pasakojo,kokia įdomi yra bibliotekininko specialybė. Pamatėme seniausias knygas,kurias turi mūsų miesto biblioteka.

Sveikatos priežiūros fakultete

Mūsų mokykloje, gegužės 7-oji diena buvo skirta ugdymui karjerai. Tikrai puiki diena: pamokos nevyko, todėl mokiniai galėjo atsipūsti, užsiimti kitokia veikla.

Mūsų klasė apsilankė Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete. Mus pasveikinusi šio fakulteto prodekanė, trumpai supažindino su įstaigos veikla, studijų programomis, studentų šventėmis ir studentiška atributika. Vėliau visi išsiskirstėme į užsiėmimus.

Pirmiausia apsilankėme kosmetologijos studijoje, net gavome progą įkišti nosį į gretimą patalpą, kurioje vyko egzaminas.

Pasibaigus užsiėmimui, keliavome į kitą kabinetą, kuriame susipažinome su kineziterapeuto profesija. Čia dirbanti dėstytoja mums smulkiai papasakojo apie tai, kokia svarbi ir paklausi šiais laikais kineziterapeuto specialybė, pristatė kineziterapijos atšakas.

Trečias užsiėmimas buvo pats įdomiausias: įėję į bendrosios praktikos slaugytojų kabinetą, net atšokome. Kabinete buvo kone identiškai atkurta ligoninės palata, o lovose gulėjo pacientai - tik po to pastebėjome, jog tai muliažai, o ne tikri žmonės. Dėstytoja išsamiai apibūdino šios specialybės studijas, leido apžiūrėti ant muliažų tikroviškai padarytas žaizdas. Paaiškėjo, jog pradžioje studentai turi išmokti dirbti su muliažais, jais rūpintis, ir tik vėliau įgytas žinias pritaiko tikroje palatoje.

Ekskursiją baigėme socialinės darbuotojos kabinete, kuri supažindino mus su šios specialybės svarba ir darbuotojui reikalingomis savybėmis. Apsilankėme ir odontologų klasėje-kabinete: atrodo, esame ne mažiukai, žinome, kaip valytis ir prižiūrėti dantis, o išgirdome daug naujo. Dabar visi rūpestingiau rinksimės dantų šepetėlius ir įsigysime „dantų siūlą“.

Užsiėmimai pralėkė žaibiškai.Grįždami namo, visą laiką dalinomės įspūdžiais. Šios išvykos metu supratau vieną svarbų dalyką, kurį pasakė slaugos skyriaus dėstytoja: „Kone pats reikalingiausias bruožas, renkantis mediko specialybę - meilė kitam žmogui, kad ir koks jis bebūtų: senas, jaunas, gražus, negražus, gebantis ar negebantis savimi pasirūpinti. Svarbi pati gyvybė ir tai, kad mes visi - vieno kraujo."

M.Jurgaitytė, 7b

Dabartinės ir jau išnykusios bei nepopuliarios profesijos

Nepamokinę dieną pradėjome išklausydami išsamios ir įdomios apklausos rezultatus apie korupciją ir viešojo administravimo profesijos pristatymo. Paskaitėlę vedė Šiaulių universiteto viešojo administravimo skyriaus studentės.

Vėliau profesionali vizažistė I.Mitigailienė mums papasakojo apie teisingą veido priežiūrą, kaip ją saugoti bei puoselėti.

Po užsiėmimų mokykloje išėjome į Jaunimo darbo rinkos centrą. Čia vadovė mums pristatė dabartines ir jau išnykusias bei nepopuliarias profesijas,patarė, kaip planuoti savo ateities karjeros žingsnius. Atlikome nemažai užduočių ir apklausų geresniam savęs ir profesijų pažinimui.

Manau, ši diena buvo įdomi ir naudinga, nes padėjo suprasti savo galimybes bei norus.

E.Kelpšaitė, 7d

Šiaulių universitete ir Gaisrininkų muziejuje

8d klasei gegužės 7 - oji buvo neįprasta diena, kurią pradėjo pažintimi su Šiaulių universiteto biblioteka. Malonios bibliotekininkės juventiečius supažindino su įvairiais skyriais, su kompiuterizuota knygų apskaitos sistema.Padarė įspūdį dideli bibliotekos fondai, naujoviška ir jauki aplinka. Buvo įdomu pamatyti pačią didžiausią ir pačią mažiausią knygą, kuri tilptų į degtukų dėžutę.

Po ekskursijos 8c ir 8d klasių mokiniai dalyvavo studentų parengtame „Protų mūšyje". Daugelis klausimų buvo susiję su universiteto istorija ir dabartimi.

Vėliau aštuntokai vyko į įvairius fakultetus.Mokiniai gavo žinių ne tik apie įvairias profesijas. Informatikos ir matematikos fakultete aštuntokai turėjo galimybę susipažinti su naujausia filmus kuriančia programa.

Dieną užbaigėme Zokniuose, Gaisrininkų muziejuje. Gaisrininkai buvo tokie malonūs, kad net leido pasėdėti senosiose mašinose, pasimatuoti šalmus, palaikyti veikiančią vandens žarną. Nors ekskursija buvo smagi, aštuntokai suprato, kad gaisrininko darbas yra tikrai nelengvas, reikalaujantis daug įvairių įgūdžių, ištvermės ir sveikatos.

E.Poderienė, 8d klasės vadovė

Daugiau nuotraukų rasite facebook*o adresu https://www.facebook.com/groups/286444658037067/ Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014-05-12 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing