Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:40
II.8:45 - 9:25
III.9:35 - 10:15
IV.10:25 - 11:05
V.11:30 - 12:10
VI.12:20 - 13:00
VII.13.10 - 13.50
VIII.13.55 - 14.35
IX.14.40 - 15.20
X.15.25 - 16.05

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2021-05-13
„Ką papasakotum bendraamžiui, jeigu būtum baltas“ Spausdinti El. paštas

Šiaulių „Juventos“ progimnazija, atliepdama šiuolaikines ugdymo tendencijas, dalyvauja Erasmus+KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“. Idėjos įgyvendinimui buvo pasirinkta 5d klasė, kuri prieš tai ketverius metus mokėsi pagal STEAM krypties ugdymo programą. Net penkis mėnesius penktokai bei visas būrys juos mokančių pedagogų buvo susitelkę ties vienu projektu „Ką papasakotum bendraamžiui, jeigu būtum baltas“. Ilgą triūsą vainikavo projektą apibendrinantis renginys, skirtas mokyklos bendruomenei – mokiniai mokyklos koridoriuje įrengė „Baltų muziejų“ ir į jį pakvietė tėvelius, mokytojus, mokyklos administraciją. 

Projekto metu penktokai tapo archeologais ir bandė atkurti savo protėvių išvaizdą, tapatybę, kūrė jų gyvenimo istorijas. Tuo pačiu mokėsi naujų anglų kalbos žodžių, gramatinių laikų. Tai paskatino mokinius peržengti 5-os klasės kurso ribas ir praplėsti akiratį. Dirbdami grupėmis, juventiečiai sukūrė ir keletą baltų legendų, kurias papasakojo per renginį.

Per anglų kalbos pamokas penktokai taip pat kūrė baltų gyvenviečių projektus, kurių namai buvo „pastatyti“ iš skaitvardžių. Pasirinkę sau patinkantį baltų kilmės vardą ir naudodami Ibrainstorm programėlę, mokiniai pristatė baltų kasdienes veiklas, o Shapegu sumodeliavo žodžių, reiškiančių medžių pavadinimus, formas. QR koduose paslėpė mintis, apie tai, ką penktokai pasakytų savo bendraamžiams, jei būtų baltais (džiugu, kad daugelis vaikų linki saugoti gamtą ir laisvalaikį aktyviai leisti lauke).

Per istorijos pamokas 5d skirstėsi į grupes, kurios burtų keliu išsitraukė vienos baltų genties pavadinimą. Grupės nariai kelias pamokas rinko medžiagą apie gentį, domėjosi jos papročiais, gyvenama aplinka teritorija, išlikusiais piliakalniais ir kt. Vėliau visi kartu dirbo prie galutinio rezultato - visos surinktos medžiagos vizualaus pateikimo. Kai visi darbeliai buvo atlikti, smagiai juos pristatė klasės draugams ir sužinojo, kur, kaip gyveno baltų gentys, kuo jos vertėsi, su kuo kovojo, koks jų likimas.

Per matematikos pamokas mokiniai, norėdami atsakyti į projekto klausimą „Ką aš papasakočiau apie baltus savo bendraamžiui“, pažino senuosius matavimo vienetus, domėjosi, kam naudojamas mastelis ir kaip jį panaudoti gaminant baltų būstų maketus. Iš geometrinių kūnų išklotinių gamino kubus ir stačiakampius gretasienius. Prisiminę baltų simbolius, penktokai piešė mandalas, ieškojo simboliuose esančių geometrinių figūrų.

Baltų mandalas vaikai kūrė ir IT pamokų metu, tik jau ne pieštukais, o kompiuterio grafikos rengykle, ieškojo sąsajų tarp rytų ir senovės lietuvių kultūrų, analizavo verpsčių, saulės kryžių, margučių dekoro motyvus.

Technologijų ir dailės pamokose penktokai domėjosi baltiškais mitologiniais ženklais, kuriuos panaudojo kurdami iš popieriaus stilizuotas karūnas. Popierius - lengva medžiaga, pasiduodanti transformacijai, lankstymui, sukimui, tad suklijavus tūteles, suformuoti nauji įdomūs ženklai. Karūnas penktokės demonstravo per baigiamąjį renginį. Mergaitės savo įvaizdį papildė pelerinomis ir aksesuarais, papuoštais baltiškais ženklais, mūvėjo ilgas siūtas kojines, apraišiotas virvėmis (viskas buvo kruopščiai derinta). Kolekcija buvo sutikta ovacijomis.

Renginį vainikavo senovės baltų dainos, smagus Kahoot! žaidimas komandose bei tėvelių paruošta tradicinių lietuvių valgių vakarienė.

5d klasės vadovė, IT mokytoja E.Bukienė

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020-01-21 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing