TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

„Drąsiais žingsniais karjeros link“

2024 m. balandžio 19 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko Respublikinė 7-8 kl. mokinių, mokytojų, ugdymo karjerai specialistų konferencija „DRĄSIAIS ŽINGSNIAIS KARJEROS LINK II“.
Konferencijos tikslas – ugdyti ateities kartos lyderius, jų kompetencijas, reikalingas XXI a. sėkmingai karjerai.
Konferencijai 18 pranešimų parengė 23 mokiniai iš Šiaulių Rėkyvos, Salduvės, Vinco Kudirkos, Dainų, „Juventos“ progimnazijų: „Man lengva – aš skaitau…“, „Policija: saugoti, ginti padėti“, „Jūrų biologija“, ,,Botaniko profesija“, „Gabrielės Neboginaitės pasaulis: karjeros formavimas naujosios kartos būdu“, ,,Dešimt pavojingiausių profesijų“, „Aktoriaus profesija“, „Mano karjeros kūrimas“, „Profesija, kurios siekiu“, „Domiuosi mechanikos inžinerija“, „Kuo įdomi ir sunki advokato profesija“, „Drąsi, veikli, stipri“, „Mano žingsnis – mano atsiminimas“, „Norėčiau tapti gydytoja“, Šiaulių „Dermės“ mokyklos bendruomenės profesijų ir karjeros pažinimas“, „Profesija, kuri mane sudomino“, „Vertybinė transformacija dalyvaujant pasauliniame Junior Achievement verslumo tinkle“.
Bendraamžiai bei mokytojai iš Šiaulių ir Tauragės jaunųjų pranešėjų klausėsi atidžiai, uždavinėjo klausimus. Kiekvienas pranešėjas turėjo įveikti nemažai iššūkių: išeiti iš komforto zonos ir išdrįsti atsistoti prieš klausytojus, kalbėti didelėje auditorijoje, palaikyti akių kontaktą, ekspromtu atsakyti į klausimus. Buvo nemažai jaudulio…
Po mokinių pranešimų konferenciją tęsė „UAB „Kalba.lt“ karjeros centro vadovė, sertifikuota Multiple Natures master praktikė, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos valdybos narė Renata Škimelienė. Vyko karjeros užsiėmimas „Kaip iš tiesų esi protingas?“.
Antrojoje konferencijos dalyje auditorija pasiskirstė į dvi grupes ir pasikeisdamos dalyvavo dviejuose puikiuose užsiėmimuose. Renata Škimelienė vedė savęs pažinimo dirbtuves „Tikslų kėlimas ir laiko planavimas“, o LCC moksleivių akademijos koordinatorius, dėstytojas Emilijus Gricius – „Trys žingsniai į sėkmę. Trys praktiniai patarimai, kaip tapti sėkmingesniu ir tai suvokti“.
Ar renginys pasiekė savo tikslą? Manome – taip. Žengtas dar vienas žingsnis į savęs ir profesijų pasaulio pažinimą.
Konferencijos dalyvių buvo paklausta, kas renginyje jiems labiausiai patiko. Labiausiai – lektorių užsiėmimai, po to – įgyta asmeninė patirtis. 95% mokinių ir mokytojų teigė, jog konferencija buvo naudinga, įdomi ir kad tokiame renginyje dalyvautų kitais metais.    
Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J. Ančerevičiūtė
Ugdymo karjerai specialistė E. Valaitienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content