TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Juventiečių pažintinės patirtys Lenkijoje

2024 m. gegužės 31-osios naktį ,,Juventos” progimnazijos septintokai išvyko į savaitgalio ekskursiją – į Lenkiją.
Mokiniai leisis į Veličkų druskų kasyklas, Zakopanėje kops į Tatrų kalnus, apžiūrės Krokuvos senamiestį, apsilankys Aušvico koncentracijos stovyklos muziejuje.
Virš dvylikos valandų truko kelionė, kol pasiekėme Veličkas. Neprailgo važiuoti autobusu, mat gidė papasakojo reikšmingų dalykų apie lenkus, mozovus, jotvingius, apie diasporas, gyventojų skaičių, šalies plotą, apie valstybės sostinę Varšuvą, du brolius žvejus Varsą ir Savą…
Atvykę į Veličkas, mokiniai laukė vakarinės ekskursijos po garsiąsias Veličkos druskų kasyklas. Tai labai senos, nuo viduramžių veikusios druskų kasyklos, jau tapusios UNESCO Pasaulio paveldo objektu.
Nusileidus į 135 m gylį, tiksliau – nulipus 800 laiptelių, vyko vietinių gidų vedama ekskursija po įspūdingo grožio druskos kasimo kameras.
Ekskursijos pabaigoje visi džiaugėmės turininga diena.

7d klasės vadovė N. Špukaitė – Mamasalijeva

***
Toliau keliaujame ir pažįstame Lenkiją. Antroji diena skirta šalies kalnuotam regionui Zakopanei ir kurortiniam miesteliui tokiu pačiu pavadinimu. Specifinė medinė architektūra, pėsčiųjų gatvė su būdingais prekybiniais ir kulinariniais atributais ir bendra nuotrauka prie lenkų tautos patrioto Wladyslav Zamoyski paminklo.
Pasivaikščioję po vasara alsuojantį miestelio centrą, vykstame į buvusią Lenkijos sostinę Krokuvą.
Apžiūrėta Vavelio pilis, kurios mūrai nuo 13 a. pabaigos mena Lenkijos karalių didybę ir kurios požemiuose ilsisi šventieji, monarchai ir žymūs žmonės.
Toliau – Krokuvos senamiestis, įtrauktas į 12 vertingiausių UNESCO pasaulio kultūros paveldo paminklų sąrašą. Didžiausia Europoje turgaus aikštė, Krokuvos universitetas (XIII a., seniausias šalyje)… Čia pat prapliupęs vasariškas lietus dar sustiprino gausybę istorijos ir kultūros lobių talpinančio didingo miesto įspūdį.
Trečioji diena buvo skirta skaudžią žmonijos patirtį saugančiai nacių įkurtai naikinimo mašinai – Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovyklai. 1 100000… Tiek vyrų, moterų, vaikų, mamų, tėčių, sūnų, dukrų buvimas šioje žemėje baigėsi mirties stovykloje. Ir to buvimo pėdsakai tarsi tvyro Aušvico ore.  Ekskursijos metu vaikščiojome tylūs, prislėgti nesuvokimo, kaip žmogus gali sukurti tokį pragarą žemėje.
Tokie tylūs ir namo grįžtame, kiekvienas su savo mintimis, įspūdžiais ir patirtimis.
Už lydėjimą kelionės metu širdingai dėkojame mokytojai Eglei Kančelskienei, už kelionės organizavimą širdingai dėkojame mokytojai Neringai Špukaitei- Mamasalijevai, už kelionės maršrutus, įdomias istorijas, kultūrinio akiračio plėtrą nuoširdžiai dėkojame mokytojai Laimai Filomenai.
Lauksime naujų ekskursijų ir prasmingo buvimo kartu.

7b klasės vadovė A. Lendzbergienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content