TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

8b klasės išvyka į Vilnių

Ilgai laukta ir planuota 8b klasės kolektyvo išvyka į Vilnių prasidėjo ankstų 2021 m. spalio 22 dienos rytą. Kelionės metu lydėjo gera nuotaika ir linksmos dainos. Rudenėjantys laukai ir miškai, plaukiantys pro autobuso langą, vertė atitraukti akis nuo išmaniųjų telefonų ir stebėti greitai besikeičiantį gamtos grožį.

Meduolių kepyklėlę radome pasislėpusią pačioje Vilniaus širdyje. Kepyklėlės šeimininkai maloniai mus pakvietė dalyvauti saldžiojoje edukacinėje programoje. Iškilmingai prisiekę, kad niekam neišduosime šimtametės Vilniaus meduolių kepimo receptūros, ėmėmės darbo: kočiojome tešlą, gaminome meduolius, juos dekoravome karališku glajumi.

Kol saldumynai „kaitinosi“ krosnyse, stebėjome tarpukaryje vokiečių sukurtą filmą apie pirmųjų Vilniaus meduolių atsiradimo istoriją (manoma, kad šią tradiciją į sostinę atnešė sentikiai). Į akis krito senose Kaziuko mugėse širdelės formos skanumynais nukrauti stalai. Sužinojome, kad senovėje meduolių būta įvairiausių formų: nuo vadinamųjų „Kaziuko širdžių” iki žuvyčių, lėlyčių ar net muzikos instrumentų.

Po patalpas pamažu pasklido Kalėdas primenantys kvapai… Netrukus ant padėklų puikavosi mūsų „šedevrai – „piernikai“ (meduoliukai) ir dosnių šeimininkių išvirta arbata.

Pasivaišinę tradiciniais Vilniaus gardumynais, patraukėme link Vilniaus gynybinės sienos. Susidomėję dalyvavome ekskursijoje „UNESCO saugomo Vilniaus senamiesčio panoramos“. Stebėjomės, koks gražus miestas šiuo metų laiku, kai krentant lapams atsiveria nepaprasto grožio senoji architektūra ir sostinės didybė.

Gidė priminė Vilniaus kalvų atsiradimo istoriją. Aplankėme mažiausią, bet visiems gerai žinomą Vilniaus rajoną – Užupį ir jo nepriklausomą Respubliką. Tai vienas seniausių sostinės priemiesčių, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar XV a. Šioje miesto dalyje buvo įkurtas ir Bernardinų vienuolynas. Sužinojome, kad čia kažkada kūrėsi amatininkai, slavų pirkliai, šventikai. Prie Vilnios upės stovėdavę įrengimai drobei ir vaškui balinti, veikė privačios plytinės, kalkinės, keli popieriaus malūnai. Viliojanti, nepaprasta savo istorijomis ir legendomis apipinta ekskursija po senuosius Vilniaus priemiesčius nepaliko abejingų.

Svečiavimasis sostinėje ėjo į pabaigą, kai užsukome į pasaulį, kupiną jaudinančių iliuzijų, kurios persipina su menu ir mokslo išradimais. Taip, tai „Iliuzijų muziejus“, kuriame įdomu tiek mažam, tiek vyresniam lankytojui. Čia piešėme šviesa, šešėlių pagalba kūrėme klasės nuotrauką, bandėme atskleisti paslaptingo iliuzijų pasaulio mįsles.

Pavargę ir pilni įspūdžių trumpam prisėdome neseniai atsidariusioje ekskliuzyvinėje 2D kavinėje.

***

Po išvykos mokiniai dalinosi mintimis:

• „Parinktos įdomios edukacijos…, negaliu sulaukti kitos ekskursijos“.

• „Faina, linksma, buvo gera po karantino vėl kažkur išvažiuoti su klase“.

• „Patiko dainavimas autobuse su klase bei pasivaikščiojimas po senamiestį“.

• „Labai patiko ekskursija, buvo skanūs meduoliai“.

• „Labai patiko vaikščioti po senamiestį, Užupį ir pamatyti gražų kraštovaizdį“.

• „Daug įspūdžių“.

• „Labai patiko Helovyno dekoracijos“.

8b klasės vadovė E. Valaitienė

Panaudotos J. Aleksandra nuotraukos

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content