2021 m. gruodžio 14 d. 3b klasėje vyko geros savijautos programa „Gyvenimas darnoje“.Edukatorė Agnė mokinius pasitiko su gražiai ant stalo išdėstytais Tibeto dubenims, kurie iš karto pažadino mokinių smalsumą.
Sudomino ir klausimas „Ar galima pamatyti nematomą?“. Pasirodo, galima. Agnė, norėdama perduoti žinią, kad yra nematomų, tačiau egzistuojančių dalykų, pradėjo pokalbį apie garsus.
Garsų nematome, bet galime paliesti. Trečiokai to dar nebuvo bandę, tad labai norėjo išbandyti. Kai susipažino su skambančiais dubenimis, kai sužinojo apie varpų skleidžiamą ramybę, kai pamąstė, kad viduje turi ne tik širdį, bet ir sąžinę, buvo pakviesti pasiklausyti Tibeto varpų garsų.
Kiekvienas prisilietimas prie Tibeto dubens skleidžia garsą. Tad labai svarbu, kaip liesimės. Sukant ratus aplink dubens kraštą, viduje garsai susipina, tad pradedame juos girdėti.
Taip ir žmogaus gyvenime – viskas yra reikšminga: ir mintis, ir žvilgsnis, ir prisilietimai, ir kalbėjimas. Žmonija nepailsta ieškoti laimės receptų, bet viskas yra paprasta: elkis taip, kad nuo tavęs būtų gera pasauliui, tuomet ir pats būsi laimingas.
Kai atėjo metas vaikams paliesti garsą, į instrumentą-dubenį edukatorė įpylė vandens. Švelniai sukant ratus aplink dubens kraštą, iš vandens susidarę burbuliukai pradėjo vis smarkiau šokinėti. Susipynusios garso bangos privertė vandenį „šokti“. Tai buvo įspūdinga!
Mokiniai garsą lietė per vandenį – pirštukais pajuto garso sukeltas vibracijas. Programos metu trečiokai galėjo išbandyti ne tik Tibeto dubenis, bet ir čini čini varpelius. Manoma, kad jie savo skleidžiamu garsu gali išvalyti erdves.
Trečiokams buvo užduotas dar vienas klausimas „Kaip padaryti, kad svajonės pildytųsi?“. Pasirodo, svajonės greičiau pildosi, jei žmogus yra doras. Svajonei reikia suteikti laisvės, įdėti darbo ir pastovumo.
Antroje programos dalyje mokiniai kalbėjo apie žmogaus vidinį pasaulį, apie tai, kas daro žmones laimingesniais, kas padeda nurimti. Gilinosi, kas yra meditacija ir kam ji reikalinga, išbandė juoko meditaciją.
Buvo įdomus ir naudingas užsiėmimas.
Pradinių klasių mokytoja A. Mažonavičienė
PAMOKŲ LAIKAS
MES ŽINIASKLAIDOJE
STEAM VEIKLOS
Šiaulių „Juventos“ progimnazija
Pagalba