TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

3a klasės metraštis

PIRMADIENIS, KOVO 28 D.

Jau trečias „Skaitmeninė savaitės 2022″ užsiėmimas vaikų bibliotekoje „Šaltinėlis“.

Pirmojo užsiėmimo metu vaikai susipažino su inžinerinio paketo 3D spausdintuvo Zortrax M200 galimybėmis, antrojo – tęsė savo pradėtą veiklą, iš negatyvų išgaudami ir darydami nuotraukas

Na o šiandien juventiečiai tobulino STEM įgūdžius – mokėsi filmuoti 360 laipsnių kamera Samsung Gear 36, bandė kurti reportažą apie biblioteką. Trečiokai džiaugiasi, kad Stasio Šalkauskio gimnazijos dešimtokai Simas, Augustas ir Kasparas tapo ne tik mokytojais, bet ir draugais.

Įdomioji pamoka „Kaip elgiuos? Ogi tvariai!“ pakvietė susitikti ne tik su herojais, bet ir labai įdomiais pašnekovais. Mokiniai sužinojo apie besaikio vartojimo pasekmes, klimato kaitą, apie atsakingą ūkininkavimą, apie pagarbą ir bendrystę su gamta, ekologiją. Buvo naudinga ir  įdomu!

ANTRADIENIS, KOVO 29 D.

Ruošiamės „Metų knygos“ rinkimams. Trečiokai kuria ir pristato knygos reklamą.

TREČIADIENIS, KOVO 29 D.

Meninio skaitymo konkurse ,,Tariu lietuvišką žodį” dalyvauja Mėta ir Dominyka. Mergaitės skaito pačių pasirinktus eilėraščius.

KETVIRTADIENIS, KOVO 30 D.

Atkeliauvo konkurse „Pasaka be galo“ dalyvavusiųjų nominacijos. Konkurse vaikai dalyvavo padedami logopedės Rasos Kasparienės bei klasės mokytojos. Smagu, kad daugelio vaikų darbeliai įvertinti skirtingomis nominacijomis.

Elzė Aušrinė dalyvauja ,,Mažųjų menininkų“ renginyje, o mokytoja kartu su pirmokų mokytoja Diana – respublikinėje konferencijoje „Pa-STEAM-ink savo mokyklą“. Skaitomas pranešimas „Kai „veža“ veiklos“, dalinamasi idėjomis, vaikų patirtimis atliekant darbus „Mėnulio veidai“ bei „Snaigių mokslas“.

PENKTADIENIS, BALANDŽIO 1 D.

Vaikų bibliotekoje „Šaltinėlis“ vyko „Metų knygos“ rinkimai. Ruoštasi ilgai ir labai rimtai.

Su Indrės Zalieckienės knygele „Kaip sutramdyti žvėryną“ trečiokai susipažino edukacinės programos metu, kartu su autore kurdami bei eiliuodami.

Mariaus Marcinkevičiaus, Ingos Dagilės „Akmenėlį“ skaitėme klasėje per lietuvių kalbos pamoką. Skaitė garsiai mokytoja ir Adelė. Sunki, sukrečianti istorija, kuri antrojo pasaulinio karo metu galėjo nutikti bet kur Europoje. Tai pasakojimas apie berniuką ir mergaitę, apie karštą vasarą, skanų beigelį ir piktą varną. Apie tikrą draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį.

Jurgos Vilės, Linos Sasnauskaitės „Chameleono sapnus“ taip pat nagrinėjome lietuvių kalbos pamokoje.

Chameleonas Leonas vaikštinėja prie jūros. Šviečia saulė, dvelkia švelnus vėjelis. Staiga kelią jam užtveria keturi dideli. Leonas sustoja, pakeičia spalvą, pasišiaušia. Dideli neišsigąsta. Savo radinį jie gabenasi į miestą, į keisto kvapo butą, apgyvendina akvariume. Chameleoną Leoną apima juodas liūdesys. Kas jį išsklaidys?

Audros Baranauskaitės, Linos Itagaki knygelę „Nukas“ studijavome per… fizinio ugdymo pamoką sporto salėje ant minkštutėlių čiužinių pilvais sukritę ratu. Knygą skaitė pasikeisdami visi. O ją galima skaityti iš abiejų pusių, tačiau tekstas skiriasi.

Zigmo Vitkaus ir Ingos Dagilės knygelė „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ – Vytauto arkliukas. Tai jis kasdien vis skaitė klasės draugams apie Lietuvos valdovus.

Bibliotekoje prieš balsavimą vyko Šiaulių kolegijos II kurso studenčių paruošta programa – užduotys  „Metų penketukas“. Trečiokams teko atsakinėti į pačius įvairiausius klausimus apie knygas, pagrindinius herojus, spręsti kryžiažodį, spalvinti akmenuką. Vaikai balsavo už pasirinktus leidinius.

Po pamokų Elzė B. ir Rusnė dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje „Dovanoju tau knygą“ ir „apvaidino“ savo pamėgtas knygeles (Pasaką apie Pagranduką bei Knister „Ragana Lilė ir futbolas“). Mergaitėms pasiruošti padėjo klasės mokytoja ir mokyklos logopedė Rasa Kasparienė.

Jeigu jau susipažinote su 3a savaitės veiklomis ir pagalvojote „tai kada jie mokosi?“, jūs labai klystate. Mes visada mokomės, tik mokomės šiek tiek kitaip.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content