TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

7c „taškeliai“ keturiose Lietuvos vietose

2022 m. gegužės 5 d. 7c mokėsi išvykoje.

Vienos dienos išvyką susidėliojome kompaktiškai: aplankėme keturis Lietuvos žemėlapio „taškelius“.

  • Pirmas – Kelmės dvaro muziejus.
  • Antras – Raseinių krašto istorijos muziejus.
  • Trečias – Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras.
  • Ketvirtas – Kelmės lauko galerija.

Dvaro svirne išgirdome pasakojimą apie senovės lietuvių darbus laukuose, gyvulių ganymą ir įvairius ūkio padargus (prietaisus, lengvinančius ūkio darbus). Vėliau lipome ant medinių kojūkų: buvo labai įdomu išbandyti ėjimą ne savo kojomis, palypėjus aukščiau žemės. Užrištomis akimis bandėme numesti skrybėlę. Po „darbų“ ragavome bulves su druskyte ir trintomis linų sėmenimis.

Lankėmės turtingame ir įdomiame Raseinių krašto muziejuje. Čia anksčiau buvo arešto namai su vienutėmis, kuriose buvo kalinami nepilnamečiai, šviesuomenės atstovai, nesutikę ir prieštaravę tuometinei santvarkai. Po laikino tardymo ir įkalinimo, kaliniai buvo išsiunčiami kuo toliau nuo tėvynės. Virtualios realybės akiniai leido suprasti, kaip jausdavosi karceriuose uždaryti žmonės. Žiūrėjome pro pirmuosius stereoskopinius akinius, dabar vadinamus VR akiniais.

Trečia kelionės dalis buvo pati smagiausia. Išklausę istorinius faktus apie Kražius, ėjome į „žemaitišką vakaruškę“. Grojant šauniai kapelai dainavome ir šokome. 7c – šokėjų klasė, tad mums sekėsi puikiai (netgi sušokome „Kalvelį“, kurio išmokė Asta Rimkuvienė). Smagiai pajudėję, vėl pasivaišinome karštomis bulvėmis su žemaitišku kastiniu, kuris netgi 6 valandas buvo suktas iš grietinės, rūgpienio ir kitų slaptų ingredientų.

Kelmės lauko galerija išskirtinė, kitokia. Ji įkurta pačiame miesto gale, kažkur laukuose. Apžiūrėjome parodą, kuri siejasi su šių dienų aktualija – karu Ukrainoje.

Grįžtant į namus, mokinių autobuse laukė klausimų lietus, atsakymų audra ir saldūs prizai.

KELETAS VAIKŲ MINČIŲ IR ĮSPŪDŽIŲ PO KELIONĖS:

  • Urtė B. – „Man labiausiai patiko Kražiuose. Buvo labai įdomu išmokti naujus šokius ir maistas buvo labai skanus. Žmonės, kurie ten organizavo veiklas, buvo labai įdomūs ir linksmi.“
  • Gabija M. – „Man labai patiko ekskursija. Patiko, kad ne tik klausėmės pasakojimų, bet ir žaidėme, šokome bei valgėme.“
  • Estera S. – „Labiausiai įsiminė pasakojimas apie partizaną ir karo vadą Joną Žemaitį.“

Klasės vadovė I. Šatkauskienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content