2022 m. rugsėjo 26 dieną antrokai pradėjo minėdami pasaulinę Europos kalbų dieną: pasidarė kepurėles, užsirašė projekto partnerių kalbomis žodį LABAS, pasipuošė jomis ir, pasijutę tikrais jūreiviais, „išplaukė per jūras marias” susipažinti su indėnų buitimi ir žaidimais Kelmės krašto muziejuje.
Kodėl Kelmėje galima susipažinti su indėnų gyvenimo būdu? Ogi Kelmėje gyvenęs mokytojas išvertė knygas apie indėnus į lietuvių kalbą, norėdamasi įamžinti autoriaus atminimą.
Muziejininkai sugalvojo edukacinę programą, kurios metu vaikai turėtų galimybę išklausyti įdomų pasakojimą apie tai, kaip indėnai gyveno, kariavo, pabūti atkurtoje indėniškoje palapinėje. O smagiausia dalis – šaudymas iš lanko.
Gražus saulėtas oras leido mėgautis pramoga ir vėliau ramiai skanauti negirdėtą arbatą „matę”, krimsti kukurūzų miltų sausainius. Šie buvo ne paprasti, nes slėpė „laimę“.
Čia kelionė dar nesibaigė. Pasidžiaugę Kelmės dvaro parko grožiu, vaikai susitiko su drožėju, kuris paprastą medžio šaką gebėjo paversti stebuklinga lazda, iš kurios rankenos į vaikus žvelgė vilkas su lape, ožys, velniukai su raganomis ir dar daug nematytų būtybių.
Ir nenuostabu, kad mažiesiems smalsuoliams drožėjas galėjo parodyti plačią drožybos įvairovę. Juk ne šiaip jis savo namuose laiko apie 1800 lazdų ir kitokių medžio grožybių…
Mažieji juventiečiai, „paplaukioję” po Kelmę, grįžo pilni naujų žinių ir geros nuotaikos.
Pradinių klasių mokytoja D. Kontrimienė
PAMOKŲ LAIKAS
MES ŽINIASKLAIDOJE
STEAM VEIKLOS
Šiaulių „Juventos“ progimnazija
Pagalba