TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Antrokų ekskursija į Kauną

2024 m. gegužės 29 d. ankstyvą rytą  antrokai išvažiavo į Kauną. Ši ekskursija vainikavo visų metų vykdomą projektą „Pažink Lietuvą“.

 Pirmiausia mažieji juventiečiai nuvyko į Kauno atnaujintą zoologijos sodą, kurį 1938 m. liepos 1 d. įkūrė žymus gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Zoologijos sode buvo galima pamatyti per 2000 gyvūnų – nuo smulkiausio vabzdžio iki aukščiausios žirafos. Vaikai sužinojo, kad zoologijos sodas siekia išsaugoti retas ir nykstančias laukinių gyvūnų rūšis.

Vėliau antrokai nuskubėjo prie Nemuno ir Neries santakos įsikūrusios Kauno pilies, kuri buvo pastatyta XIV a. kryžiuočių antpoliams atremti. Vaikai stebėjosi, kad tai ne tik pati seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir vienintelė , turinti dvi eiles gynybinių sienų. Apie šį statinį kūrėsi gyvenvietė, išaugusi į dabartinį miestą – Kauną. Vaikai nusifotografavo ir prie 2018 m. šalia pilies atidengtos Vyčio skulptūros „Laisvės karys“.

Ekskursijos pabaigoje antrokai aplankė ir Tado Ivanausko zoologijos muziejų – seniausią muziejų Lietuvoje, įkurtą 1919 m.. Mokiniai apgailestavo, kad negali kasdien ateiti į šį muziejų ir išsamiau patyrinėti 14 tūkst. eksponatų. Su dideliu susidomėjimu vaikai apėjo ir apžiūrėjo per 3 aukštus 6 salėse išdėstytus eksponatus.

Laisvės alėjoje mokiniai sustojo prie Vytauto Didžiojo paminklo, grožėjosi originaliais fontanais, senamiesčio pastatais, skanavo ledų.

Grįždami iš Kauno, antrokai autobuse dainavo linksmas dainas, dalinosi įspūdžais, skandavo : ,,Kaune, mes norim čia grįžti!

Pradinių klasių mokytojos K.Kairienė, I.Karskienė, E.Baranauskienė, S.Petrėtienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content