TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Apie vandenį ir lašelius

Trečiokai dalyvauja eTwinning projekte „Skaityk-Rašyk-Mąstyk-Kurk“.

Viena iš pavasarinių veiklų – pažintis su Džiuljetos Korsakienės knygele ,,Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius”. Knygą skaitėme per lietuvių kalbos pamokas. Susipažinome su pagrindiniais veikėjais Ka, Magne, Sulfiu. Sužinojome, kas jų draugai – Milika, Upeliu, gerosiomis bakterijomis. Išsiaiškinome, kas jų priešai – Taršonas, Muilius, Putlius, Skalbis, Svilėsis, Ėdrius.

Skaitant knygą, kilo noras pabendrauti su knygos autore ir iš arti pamatyti, patirti, koks muziejus yra  ,,Vandens bokštas”. Susitikimo metu trečiokai pamatė, kas vyksta su buityje jau panaudotu vandeniu, kaip jis keliauja į valymo įrenginius, o iš jų, jau švarus, patenka į upelį ar net mūsų Baltijos jūrą. Vaikai žaidė žaidimą – vadavo upelį nuo jam pavojingų taršalų, aiškinosi, kas kenksmingo yra jų sudėtyje.

Kaip pati autorė sako, ,,Pasaulyje vandens labai daug – lašelių nesuskaičiuojama galybė. Vanduo keliauja po pasaulį, neša gyvybę Žemėje, atlieka daugybę darbų, ir taip patiria įdomių nuotykių. Man labai smalsu pamatyti ir sužinoti, kokie lašeliai atkeliauja iki jūsų namų ar mokyklos ir kokios jų istorijos: kokius darbus padeda atlikti, su kokiais teršalais tenka susidurti.”

Po nuotaikingo ir naudingo susitikimo į mokyklą grįžome su nauja užduotimi, gauta iš Džiuljetos Korsakienės: ,,Noriu pakviesti vaikus piešti savo vandens lašelius, sugalvoti jiems vardus, kurti ir pasakoti vandens istorijas. Piešdami nepamirškite, kad vandens lašeliai turi milijonus draugų, kurie padeda išvalyti vandenį, kad jis vėl taptų švarus ir neštų gyvybę Žemėje.“

Na, o mes kviečiame draugus pradinukus skaityti knygelę apie vandens lašelius ir aplankyti muziejų.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content