TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Ar DI pakeis žmogų?

Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse. Akivaizdu, jog dirbtinės smegenys skaičiuoja tiksliau ir greičiau nei žmogus, tačiau, ar dirbtiniam intelektui taip pat gerai sekasi ir kūryboje?

Tad 2024 m. vasario 6 d. 7a klasės mokiniai, norėdami išgirsti tiesą, dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotoje atviroje paskaitoje „Ar DI pakeis žmogų?”

Pamokoje buvo ieškoma atsakymų į septintokams labai aktualius klausimus: ar DI gali nukonkuruoti žmogų kūrybinėje veikloje, kokią įtaką DI jau turi ir ką tai reiškia mums, kaip kūrėjams ir vartotojams.

Mokiniai buvo supažindinti su dirbtinio intelekto savybėmis ir naudojimu, žmogaus ir dirbtinio intelekto kūrybiniais gebėjimais, DI poveikiu etikai ir jo įtaka mūsų santykiams su kuriamuoju turiniu.

Mokiniai ne tik suprato dirbtinio intelekto galimybes ir potencialą, bet ir gilinosi į jo įtraukimą į įvairias kūrybos sritis.

Naudodamiesi pamokos metu įgytomis žiniomis, mokiniai buvo kviečiami dalyvauti skaitmeninių piešinių, sukurtų naudojant dirbtinio intelekto įrankius, respublikiniame neformaliojo ir bendrojo ugdymo įstaigų dirbtinio intelekto kūrybos darbų konkurse „Ai, čia su AI”.

Septintokai ne tik įgijo žinių apie DI, bet ir ugdė kritinį mąstymą bei kūrybinius gebėjimus, svarbius šiuolaikiniame technologiniame pasaulyje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Tomanaitė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content