TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Aš mėgstu košę. O tu?

Tai šiandien aiškinosi pirmokai, „Sveikatiados“ dalyviai. Iš ko gaminamos košės? Paaiškėjo, kad iš grūdų, kurie Žemėje buvo pradėti auginti prieš 23 tūkstančius metų. Pradėjęs auginti grūdus, iš klajoklio žmogus tapo sėsliu gyventoju.

O grūdai – tai javai. Pirmokai sužinojo, kad grūdai yra sėjami, po to jie dygsta, auga, bręsta, yra kuliami, džiovinami, perdirbami (malami miltai, presuojami dribsniai).

Vaikai negalėjo patikėti, kad pasaulyje labiausiai paplitę kukurūzai (Amerika, Afrika), po jų seka ryžiai (Azija) ir tik trečioje vietoje yra mums geriausiai pažįstami javai (Europa, Šiaurės Amerika, Australija).

Pirmokai susipažino su juodaisiais ryžiais, sužinojo, kodėl kukurūzai vadinami auksiniais, uostė ir skanavo pakepintų grikių, o kviečius nutarė pirma sudaiginti ir tik po to ragauti.

Vaikai šiandien ragavo  košes, pagardintas, kokosu, bananais, avietėmis, burokėliais ir datulėmis. Išsiaiškino, kokia, kuriam labiausiai patinka. Užsiėmimo pabaigoje visi vieningai sutarė – košes valgyti sveika!

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content