TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Aš turiu pomėgį, o tu?

Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijoje mokosi daug talentingų muzikai vaikų, kurie dainuoja, groja, šoka, vaidina. Juos visada matome scenoje, pastebime koncertuose, televizijos ekranuose. Tačiau ne vienerius metus dirbdamos su pradinukais matome, kad daugelis vaikų turi talentų ir pomėgių, kurių taip paprastai nepamatysi. Kokie jie? Vaikai konstruoja, maketuoja, kuria komiksus, šukuosenas, fotografuoja, gamina maistą, bando atlikti triukus paspirtukais, riedlentėmis, šokinėja per šokdynę, žvejoja ir pažįsta begalę žuvų, žino valstybių sostines, kolekcionuoja, kopia į kalnus ir t. t. Būtų galima vardinti be galo. Bet kaip parodyti savo talentą, kaip pasidžiaugti ir pradžiuginti kitus?

Norėdamos tokiems vaikams suteikti galimybę pasirodyti, organizavome Lietuvos moksleivių konferenciją „Aš turiu pomėgį. O tu?“. 36 pradinukai ir jų tėveliai, 26 pedagogės iš Šiaulių, Kėdainių, Joniškio, Vilniaus, Kauno ir Marijampolės su džiaugsmu dalinosi tuo, kuo vaikai gyvena laisvalaikiu. Dalyvius žavėjo mokinukų noras dalintis skaitomomis knygomis, kompiuterinėmis programėlėmis, leidžiančioms mokytis geografijos, kurti animacinius filmukus. Buvo pristatyta pinigų kolekcija, gyvalazdžių ir drugelių auginimas, origami lankstiniai – gebėjimas įžvelgti grožį žmoguje ir aplinkoje.

Renginys pavyko. Vaikai lenkė pirštukus, skaičiuodami, kokią pamatytą veiklą norėtų išbandyti.

Labai džiaugiamės ir savo mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui R. Dauliuvienės iš karto po konferencijos išsakytomis mintimis:

,,Ką tik baigėsi respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Aš turiu pomėgį. O tu?”. Labai smagu buvo matyti tiek daug vaikų su skirtingais pomėgiais, smagu, kad nebuvo varžomasi tarpusavyje, nebuvo nominacijų. Šis renginys – tai galimybė vaikams parodyti tai, kuo jie gyvena, kaip atsipalaiduoja…“

Konferencijoje dalyvavę mokytojai dėkojo už galimybę iš naujo atrasti savo mokinius, jų šeimas, pomėgius ir prašė, kad renginys taptų tradicinis.

Pradinių klasių mokytojos A. Dirginčienė, D. Kontrimienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content