TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

„Auk, bendrauk, pramogauk“

2024 m. birželio  5 -11 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazija pailgintos dienos grupės (ir ne tik) mokiniams organizavo vasaros dienos stovyklėlę „AUK, BENDRAUK, PRAMOGAUK”.

Programą kūrė ir įgyvendino skyrių vedėjos J. Ančerevičiūtė, R. Dauliuvienė, mokytojai, mokytojų padėjėjai D. Čerkauskienė, M. Koreivienė, L. Rašimas,  V. Bilevičiūtė, V. Kravčiuk, A. Jankauskienė, R. Janulienė.

·       1 DIENA (ved. J. Ančerevičiūtė)

Šiandien 2024 m. birželio 5 d., mokykloje startavo 1-2 klasių mokinių vasaros stovyklėlė „AUK, BENDRAUK, PRAMOGAUK“.

 Kokios veiklos numatytos, „užkoduota“ pavadinime:

·       AUK – įvairūs įdomieji faktai, loginės užduotys, išvykos ir edukacijos, naujų veiklų išbandymai. Viskas, kad padeda vaikams paaugti emociškai, fiziškai ar savo žiniomis;

·       BENDRAUK – komandiniai žaidimai, kūrybinės užduotys, mini pristatymai, diskusijos. Veiklos, kuriose mokomės bendrauti, bendradarbiauti, reikšti save ir išklausyti kitus;

·       PRAMOGAUK – veiklos lauke, žaidimų aikštelėje, išvykos į filmą, boulingą ar kitą pramogą.

Trečiadienis buvo skirtas susipažinimui, taisyklių išsiaiškinimui,  išvykai į „Akropolį“ ir varžytuvėms boulinge,  orientaciniam, komandiniam žaidimui mokyklos teritorijoje „Surask paslėptus objektus”.

Aptariant ir vertinant dieną išaiškėjo, kad puikiai jautėsi ir yra patenkinti užsiėmimais 19 juventiečių iš 20, vienas – vidutiniškai.

·       2 DIENA (mokytojos V. Bilevičiūtė, V. Kravčuk)

Birželio 6 – osios rytas stovyklėlėje prasidėjo mankšta, šokiais ir žaidimais. Nors už

lango lašnojo, oras pasigailėjo mūsų planų ir leido darbuotis saulutei.

Pavalgę priešpiečius, iškeliavome prie Lapės, kur smagiai praleidome laiką. Žaidėme gaudynes, spaudėme „sūrį“, supomės ir „piešėme“ vieni kitiems ant nugarų spėliodami, kas tai.

Labiausiai vaikams patiko suptis ant lyno. Gražiai sustoję į vorą, jie laukė savo eilės, sklendė oru ir vėl stojosi į eilę… Pailsę gardžiavosi ledais.

Grįžus į mokyklą ir papietavus, laikas atėjo ramesniems stalo žaidimams. Tačiau

gerų emocijų ir čia netrūko.

Pailsėję, vaikai įsisuko į šokio ritmą… Nuovargio lyg nebūtų!

Dienos veiklas stovyklautojai įvertino piešdami šypsenėles (smagu, kad visos plačiai

šypsojosi ir tik viena buvo neutrali).

·       3 DIENA (mokyt. R. Janulienė)

Stovyklėlės penktadienis prasidėjo nuo mankštos ir drugelio spalvinimo pamokėlės.

Po jos stovyklautojai dalyvavo Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekos Vaikų skyriaus edukacinėje programoje ,,Sensoriniai skaitymai”. • Buvo skaitoma istorija pasitelkiant pojūčius, atliekama praktinė užduotis pagal knygos tekstą, vaikai įtraukti į žaidimus ir diskusijas.

Veikla tęsėsi miesto parko žaidimų aikštelėje.

Po pietų buvo smagu  aplankyti mažuosius draugus l/d „Ąžuoliukas”.

Kartu skaitėme pasakėlę ,,Saulė ir mėnulis” (prisijungėme prie LRT skaitymo maratono), kartu žaidėme, dėliojome žodelius, dekoravome akmenėlius.

Šiandien vaikai buvo linksmi ir visi dienos darbą įvertino puikiai.

·       4 DIENA (mokytojas L. Rašimas)

Stovyklėlės pirmadienis prasidėjo nuo mankštos, žaidimų ir šokių parkelyje prie STEAM centro.

Keliavome į Šiaulių dailės galeriją, kurioje vaikai susipažino su kai kurių paveikslų istorijomis, klausėsi garso įrašų.

Ruošdamiesi „Atlantic cinema“ rodomai pasaulinio garso „Garfildo“ 3 dalies premjerai, žiūrėjome trumpą filmuką apie katiną ir piešėme piešinį „Garfildas dailės galerijoje”.

Po to visi žaidėme ir užkandžiavome aikštelėje prie Dailės galerijos, dalinomės įspūdžiais.

Kelionė tęsėsi į PC „Tilžė”, kur žiūrėjome naująjį animacinį filmą „Garfildas (III)”.

Vėliau grįžome į Stoties gatvę prie STEAM centro ir laukėme vaikų tėvelių.

Šiandien vaikai buvo linksmi ir visi dienos veiklą įvertino puikiai.

·       5 DIENA (mokytoja V. Bilevičiūtė)

Mokinukai, antradienį susirinkę į stovyklėlę, padarė mankštą, pašoko ir, gavę įvairių užduotėlių, pamiklino ir pilkąsias ląsteles. 

Po to rašė žodžius, vedžiojo skaičius bei spalvino drugelius!

Pavalgę pusryčius, atliko eksperimentą – skandino įvairius daiktus. Buvo įdomu, bet nedrąsu…

Į svečius atvykę vyresnieji mokiniai, STEAM užsiėmimą pradėjo nuo trumpo filmuko. Po to drauge su mažaisiais buteliuke maišė vandenį, aliejų ir dažus. Buteliuką laikant virš prožektoriaus, jis ėmė šviesti lyg lempa. Stovyklautojams ši veikla labai patiko.

Su entuziazmu vaikai dalyvavo ir edukacinėje programoje „Cubroid varžytuvės“, kuri vyko STEAM centre – grupelėse konstravo mašinas ir rungtyniavo. Sukurti savo mašiną ir ją valdyti – jėga!

Po skanių pietų (ačiū valgyklos darbuotojoms!) juventiečiai skanavo ledus, gėrė sultis ir dalyvavo stovyklėlės uždaryme – šoko, pūtė burbulus, fotografavosi su dinozauru.

Visi džiaugėsi stovykla! Augome, tobulėjome, daug pamatėme, stengėmės būti draugiški ir kūrybiški. Iki kitų metų! Geros vasaros!

PO STOVYKLĖLĖS VAIKAI IR TĖVAI PASIDALINO MINTIMIS…

•    Vilma M.: „Dukra stovykla patenkinta. Labai patiko veiklos. Vertiname 5.“

•    Asta M.: „Stovykloje dalyvavo sūnus, jam patiko veiklos ir mokytojai. Patiko boulingas, filmas ir visos kitos veiklos. Manau kitais metais taip pat dalyvautume. Ačiū tiems, kas prisidėjo prie šios stovyklos įgyvendinimo. Vertiname labai gerai.“

•    Linas L.: „Andriui labiausiai patiko filmas, boulingas, veiklos STEAM centre, nepatiko veikla galerijoje. Dar išskyrė kaip nepatikusį momentą „labai griežtą mokytoją”. Mano vertinimas 5 – labai gerai: vaikai turėjo įvairiapusės veiklos, bendravimo su mokyklos (ne vien klasės) draugais. Tikrai turiningiau praleistas laikas, nei namie prie kompiuterio ir televizoriaus. Ir stovyklos kaina buvo tikrai nedidelė. Jei kitais metais kažkas panašaus būtų trečiokams – norėtume. Andriaus vertinimas:  3 – nei gerai, nei blogai. Ačiū“.

•    Diana L.: „Ačiū, stovykla sūnui labai patiko (5). Veiklos vienos išskirti negalėjo, nes viskas patiko. Kitais metais taip pat labai norėtų dalyvauti“.

•    Juste M.: „Paklausiau vaiko, kaip jam patiko visas laikas, praleistas stovykloje. Įvertino 4,5. Labai patiko eiti į filmą, žaisti boulingą, išvyka prie „Lapės“, STEAM centre. Nepatiko apsilankymas l/d „Ąžuoliukas”. Mokytojais vaikas liko patenkintas, draugų kompanija buvo labai gera. Kitais metais planuojame nebelankyti prailgintos grupės, bet labai norėtų tokioje stovykloje vėl dalyvauti. Dar patiktų daugiau užsiėmimų STEAM centre. Ačiū už  suteiktą galimybę vaikams praleisti smagų laiką su draugais ir patirti gerų įspūdžių“.

•    Dovilė M.: „Mūsų dukrai stovykla labai patiko. Kasdien naujos ir įdomios veiklos! O svarbiausia – ledai 🙂 Ačiū, kad tiek pedagogų rūpinosi ir stengėsi dėl mūsų visų vaikų. Kartosime! Gražios vasaros!“

•       Vitalija P. : „Stovykla esame labai patenkinti. Viskas patiko, užimtumas, pramogos. Smagu, kad mokykloje gali vykti tokios stovyklos. Vertiname 5.“

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J. Ančerevičiūtė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content