TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Baigiamieji 3a STEAM eksperimentai

Baigiamajai STEAM veiklai 3a klasės mokiniai skyrė visą dieną: susitarė, kas kokį bandymą pristatys, kas dirbs individualiai, kas poroje, kokios bus bendros visos klasės veiklos.

Kadangi pražydo narcizai ir tulpės, bandėme pakeisti jų žiedų spalvą. Viskas buvo puiku: į mėlyną rašalą įmerktas narcizas pražydo mėlynai, į geltoną – geltonai, į raudoną – raudonai, į žalią – žaliai. Labiausiai nustebino geltona tulpė, įmerkta į mėlyną rašalą. Ji nusidažė žaliai.

Dominyka savo bandymą atliko namuose, padarydama vaizdo įrašą. Juk laukti klasėje, kol kiaušinis, įmerktas į actą taps guminiu, labai ilgu.

Buvo proga prisiminti, kaip rūgštis veikia dantukus. Ugnės „guminis“ kiaušinis turėjo tokią paklausą, kad jau nebeaišku kieno rankose jis sukiužo…

Kamilė bandymą taip pat nufilmavo, parodydama, kaip triukšmas ar garsi muzika sukelia bangas, kurios į orą pakelia popieriaus skiauteles.

Paulius įrodė, kad greičiau įkaista žemė nei smėlis. Gabija demonstravo lavos lempą. Elzė Č. aiškinosi, kodėl sūriame vandenyje skęsta kiaušinis, Amelija – kaip pražysta popierinės gėlės, Vytautas mėgavosi magneto poveikiu, Agota klasę vedėsi į mokyklos rūsį, kad vaikai prožektoriaus pagalba pamatytų, kaip plaukioja medūza. Justino atliktas bandymas įrodė, kokia stipri ugnis ir kaip ją paveikia vanduo.

Bandymą atliekant Markui ir Domantui, vaikai įsitikino, koks pavojingas nikotinas ir kaip jis veikia žmogaus plaučius. Bandymui reikėjo ne tik degtukų, bet ir cigarečių. Todėl klasė keliavo į mokyklos kiemą. O mane, kaip mokytoją, užliejo lengvo džiaugsmo banga, kai berniukai paprašė pagalbos uždegant cigaretę (pasidomėjo, kurį galą reikia degti).

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content