TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Europos muzikos diena mokykloje

2022 m. kovo 15 d. Šiaulių „Juventos” progimnazija  dalyvavo virtualioje Europos muzikos dienos mokykloje šventėje, kurioje kartu su 16 Europos šalių  atliko dainą „Togheten“. Pasiruošimas prasidėjo dar rudenį. Mokyklos chorai ir instrumentiniai  kolektyvai mokėsi ir įrašė dainą, kurią pateikė Lietuvos, vėliau Europos muzikos asociacijoms. Taip juventiečiai pateko į didžiulį Europos šalių chorą.

Kovo 15 – Europos muzikos dieną  mokiniai ruošėsi pažymėti ne tik kartu su visa Europa dainuodami „Togheten“ dainą, bet ir savo mokykloje kartu muzikuodami, dainuodami, piešdami. Kiekviena klasė ruošė savo dainą ar instrumentinį kūrinį, per dailės pamokas piešė piešinius muzikos tema. Tad šią dieną mokykloje skambėjo muzika, į pamokas kvietė muzikiniai skambučiai, mokyklos erdves papuošė mokinių darbų paroda „Matau muziką“. Svarbiausias renginys – virtualus EuDaMuS atidarymas vyko klausant Europos šalių muzikos prezidentų sveikinimų, stebint piešinius muzikos tema, kartu su visais dainuojant dainą, pamatant ir išgirstant juventiečių atliekamą „Togheten“. Po šventinio atidarymo vyko klasių pasirodymai, kuriuose mokiniai vieni kitiems dainavo, muzikavo. Renginio atmosfera buvo puiki – mokiniai plojo, lingavo, šoko, švietė žiburėlius, fotografavo. Visi liko patenkinti ir teigė, kad jau laukia tokios pat šventės kitais metais.

Už renginio organizavimą dėkojame muzikos mokytojams Loretai Mikutienei,  Laimonui Tamošiūnui, Tomui Laugaliui, Gediminui Fursalovui; už gražią piešinių parodą „Matau muziką“ ačiū dailės mokytojai Astai Lendzbergienei; už renginio įgarsinimą – Arūnui Mažintui. Tikimės išlaikyti šią tradiciją ir kitąmet.

Pavaduotoja Violeta Juodpusienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content