TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 – ąją juventiečiai, kaip ir visa Europa, minėjo Europos kalbų dieną.

Pradinukai netradicinę dieną pradėjo kalbėdami apie pasaulio ir Europos kalbas bei iš senų laikraščių lankstydami kepurėles (svarbus tvarumas!), jas dekoruodami pasirinktomis šalių vėliavėlėmis bei užrašais.

Anglų kalbos mokytojos Vaida Bernikienė ir Sandra Abalikštienė vaikus pakvietė į aktų salę, kur supažindino su įdomiais faktais apie Europos kalbas. Juventiečiai sužinojo, kiek kalbų yra pasaulyje, kuri iš jų populiariausia, keliomis kalbomis kalbama Europoje, kaip įvairiomis kalbomis skamba pasisveikinimai.

Pasirodo, mūsų mokiniai puikiausiai moka kalbėti ne tik lietuvių ar anglų kalbomis – jie pristatė latvių, estų, ispanų, ukrainiečių, rusų, italų, vokiečių, norvegų, prancūzu, danų ir net korėjiečių bei esperanto kalbas.

O štai 1a klasės mokinukai visus mokė skaičiuoti japoniškai. Smagiai pasikeitę informacija ir padainavę, vaikai grįžo į klases. Čia su savo mokytojomis aptarė popiečio arbatėlės atsiradimą ir paplitimą Europoje, susipažino su arbatos gėrimo etiketu, vaišinosi mažais užkandukais. Dauguma vaikų pirmą kartą gėrė arbatą su grietinėle!

Pradinukai prisiminė ir amžinybėn neseniai išėjusią Anglijos karalienę Elžbietą II – ąją bei sužinojo, kokie buvo jos mėgstamiausi sausaunėliai prie arbatos.

4a, 5 – 8 klasių mokiniai kūrė ir eksponavo Europos kalbų dienai skirtus marškinėlius, žinias tikrinosi pažintinėje KAHOOT viktorinoje, įsitraukė į interaktyvų žaidimą „Kur aš?“.

Dieną baigė susirinkdami sporto salėje, kur vyko linksmas muzikinis kalbų pristatymas.  

 Mokytojai J. Jakubauskas V. Bernikienė, S. Abalikštienė, A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content