TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Interviu su Domantu Sruogiu

1. Kokios mintys sukasi galvoje uždarius „Juventos“ progimnazijos duris?


Jaučiu, kad pasiilgsiu mokyklos, draugų, mokytojų. Bet tuo pačiu nekantrauju eiti į priekį, žengti mokslo keliu, atrasti naują mokyklą, susipažinti su naujais mokytojais bei draugais.

2. Kas buvo sunkiausia mokykloje? Kaip tuos sunkumus sekėsi išspręsti?

Nesakyčiau, kad galėčiau išskirti vieną ar kelis pagrindinius sunkumus. Sunkumų buvo daug, bet juos įveikiau pasitelkęs užsispyrimą, loginį mąstymą, gebėjimą planuoti laiką. Aišku, neretai reikėjo ir pagalbos, todėl esu labai dėkingas ir mokytojams, ir draugams.

3. Ko nespėjai išmokti?

Manyčiau, kad spėjau viską išmokti. Turbūt net dar daugiau. Praturtėjau ne tik žiniomis, bet ir gebėjimu draugauti.

4. Baigei muzikinę klasę. Kaip manai, ar tai padėjo tau ir kituose mokomuosiuose dalykuose?

Gal per daug ir nepadėjo kituose dalykuose, bet supratau, kad muzikinis išsilavinimas man labai svarbus. Išmokau ne tik klausytis muzikos, bet ir ją kurti. 

5. Esi laimėjęs daugelyje olimpiadų bei konkursų. Iš kur atsiranda noras domėtis skirtingomis mokslų šakomis?

Man nėra nuobodžių mokslo šakų, yra tik mokytojai, kurie neįdomiai moko tuos dalykus, (tai man netrukdo tuo dalyku domėtis). Norint ką nors nuveikti, atsiranda gebėjimas to siekti.

6. Koks didžiausias Tavo mokyklinių laikų laimėjimas?

Turbūt Eduardo Balčyčio premija ir buvo pats didžiausias mano laimėjimas. Laimėjimų buvo daug, o ši premija buvo visų jų apibendrinimas. Tai pripažinimo ženklas, todėl aš labai džiaugiuosi ją gavęs.

7. Kaip manai, kokią svarbiausią savybę per šiuos 8-erius metus tau išugdė mokykla?

Laiko planavimą. Norėjimas ir gerai mokytis, ir turėti laisvo laiko privertė atidžiai planuoti laiką bei labai tą laiką branginti.

8. Jeigu būtumei mokytojas, kokį naują mokomąjį dalyką dėstytumei? Kokį tikslą turėtumei?

Matyt dėstyčiau fiziką, nes ji man arčiausiai širdies. Norėčiau, kad pamokos būtų nenuobodžios, kad mokiniai į jas norėtų eiti.  

9. Kokie ateities planai mokantis gimnazijoje, studijuojant?

Žadu specializuotis fizikoje, toliau domėtis raketų kuru ir lėktuvų inžinerija. Žinoma, ateityje visko gali būti, todėl nenustebčiau, jeigu studijuočiau visiškai kažką kita.

10. Ką norėtumei palinkėti „Juventai” bei jos bendruomenei?

„Juventai” norėčiau palinkėti amžinybės, kad ji visada gyvuotų ir mokiniai po daug metų galėtų ateiti ir grožėtis savo senais namais.

Mokytojams norėčiau palinkėti tęsti savo nuostabų darbą ir turėti kantrybės su nenurimstančiais mokiniais. O buvusiems, esamiems ir būsimiems mokiniams linkiu niekada nepamiršti savo mokytojų, mokyklos ir draugų.


Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content