TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Kas dieną po naujieną

Mokykla, kartu su partneriu  VšĮ „Edukaciniai projektai“ vykdo Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą  „Sužinok, išbandyk perdirbk“. Projekto tikslas – kasdieninius produktus  išmokti naudoti pakartotinai. 

„Juventos“ progimnazijos  ir „Edukaciniai projektai“ dienos centro vaikai jau mokosi rūšiuoti žaliąsias atliekas ir jas sėkmingai kompostuoja. Abiejose įstaigose yra atliekų rūšiavimo dėžės plastikui, popieriui ir kitoms buities atliekoms. 

Kita projekto kryptis – mokinių ugdymas teminėse edukacinėse programose.

Spalio 13 d. projekto partnerių vestose „Eco dirbtuvėse“ apie paukščius dalyvavo 1a, 1c, 2d, 4a ir 4b klasių mokiniai.

Vaikai gamino knygų skirtukus ir net paveikslus. Atspėkite iš ko? Ogi iš plastiko pakuočių! Prekybos centro maišelis tapo  baltu popieriaus lapu. Spalvotos plastiko atliekos – spalvotu popieriumi. Juventiečiai karpė detales ir kūrė spalvų bei daiktų koliažus. Po to viskas buvo sulydyta ir tapo plastikiniu lapu, iš kurio pasigamino skirtukus.

Edukacija apie paukščius mažiesiems ir vyresniesiems skyrėsi. Pirmokai ir antrokai sužinojo, pasikartojo daug paukščių pavadinimų, aptarė kur jie gyvena, kuo maitinasi, kodėl turi ilgus snapus, kodėl išskrenda svetur. Vėliau dirbdami grupėse paukščiams kūrė namus – mišką, ežero pakrantę, paupį. Kūrybai naudojo pieštukus ir gamtinę medžiagą. 

Rezultatas ir įgytos žinios visus džiugino. Ir pirmokai, ir antrokai stebino žiniomis, nes į visus klausimus gebėjo atsakyti (Ar reikia paukščius lesinti? Kiek rūšių paukščių gyvena Lietuvoje? Kuris paukštis dažniausiai sutinkamas ir kt.).

Tuomet buvo pristatyta programėlė INATURALIST,  kurios pagalba mokiniai galėjo nuskenuoti paukščio nuotrauką ir iš karto gauti informacijos. 

Kalbant apie paukščius, nebuvo pamiršta ir atliekų tema. Antrokus labai nustebino, kodėl ant jų padarytų darbų vadovė padėjo plastiko gabaliukų. Paskui vaikai suprato, kad taip jiems buvo priminta, kad šiukšlės gali labai pakenkti paukščiams, gyvūnams ir augalams.

Nuo šiol „Juventos” pradinukai daug atsakingiau elgsis būdami gamtoje ir stengsis šiukšles prikelti antram gyvenimui.

Pradinių klasių mokytoja D. Kontrimienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content