TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Koncertas „SVAJONĖ, MUZIKA, SPARNAI“

2022 m. birželio 2 d. įvyko vyresniųjų klasių mokinių ir gimnazistų, tęsiančių muzikos mokymąsi „Juventos“ progimnazijoje, koncertas. Šviesioje, vakaro saulės nušviestoje aktų salėje vyravo ypatinga atmosfera: pakiliai nusiteikę atlikėjai ir koncerto klausytojai vieni kitiems dovanojo šventę.

Koncerte dalyvavo progimnazijos 6-8 kl. fleitininkų ansamblis (mokyt. G. Šimonienė), 5-8 kl. jaunių choras „Melodija“ (mokyt. L. Mikutienė), 7-8 kl. vokalinis ansamblis „Linksmoji nata“ (mokyt. Ž. Sitnikienė), 8 kl. gitaristų ansamblis (mokyt. L. Tamošiūnas), solistai -gimnazistai Austėja Grosaitė (mokyt. R. Urniežienė), Mantas Rimgaila ir Robertas Tamošiūnas (mokyt. A. Gumuliauskas). Buvo džiugu klausyti brandaus gimnazistų muzikavimo: pianisčių Emos Teterevos ir Paulinos Petrūnaitės (mokyt. I. Tautkuvienė), Mildos Marijos Kiškūnaitės (mokyt. A. Kiškūnienė), gitaristų Tomo Kapilovo ir Arno Dirmonto (mokyt. G. Fursalovas). Kaip teigė koncerto vedėja Loreta Mikutienė, pradėję mokinukus auginti nuo ukulelių ar nedrąsių pianino garsų, šiame koncerte jau išgirdome sudėtingus, muzikaliai atliktus fortepijoninius kūrinius, techniškus elektrinių gitarų melodijų vingius. Klausytojai mėgavosi muzikos garsais, o jiems nutilus, tik po nedidelės pauzės pasigirsdavo gausūs plojimai.

Koncerte grojusiems ir dainavusiems mokiniams tai buvo paskutinis mokslo metų koncertas, todėl buvo jaučiamas pakylėjimas, kurį dar labiau sustiprino įkvepianti muzikos mokytojos Angelės Kavaliauskienės kalba apie muzikos prasmę žmogaus gyvenime. Tad, skambant lietuvių liaudies dainai „Eisim, broleliai namo, namo“ atliekamai jungtinio „Juventos“ ir J. Janonio gimnazijos choro, išsiskyrėme su viltimi kitais metais vėl susitikti.

Dėkojame koncerto organizatorei Loretai Mikutienei, įgarsintojams Aivarui Mundinui ir Gediminui Fursalovui.

Pavaduotoja Violeta Juodpusienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content