TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Kuo gyvena Login’ukai?

Žiema. Visos galimybės išbandyti, patirti, eksperimentuoti. Pasinaudoję tikruoju šalčiu, pirmokai balionuose užšaldė vandenį. Užšaldė ir įvairius „grožius“’. Buvo smagu žiūrėti, kaip prieš saulės spindulius tviska užšalęs gėlės lapelis, sagutė ar skuja.

Vaikai atliko ir ne vieną bandymą: nuėmę balionus nuo „stiklinių“ burbulų stebėjo, kaip jie tirpsta. Kuris greičiau ištirps? Apibertas druska ar natūralus? Buvo puiki proga prisiminti druskos paskirtį žiemos keliuose.

Tiek pirmokai, tiek ir antrokai kalbėjo apie vandenį bei jo būvius, sužinojo, kiek procentų vandens yra kiekviename žmogaus organe, kiek Žemėje yra gėlo vandens. Po to gamino dirbtinį sniegą. Tam reikėjo krakmolo, sodos, indų ploviklio, acto, vandens. Išbandė ir paprastesnį receptą (krakmolas, vanduo ir aliejus). Vaikai iš karto pastebėjo, kad, dirbant su tokiu sniegu rankos tampa minkštos, kaip aksominės. Aiškinomės, kodėl.

2d klasės mokinukai (mokyt. S. Petrėtienė) dirbdami grupelėse varžėsi, kuri grupė iš dirbtinio sniego sukurs įdomesnį darbelį. Be senių besmegenių nulipdė ir vėžliuką.

O 1c ir 1d klasių login*ukai aiškinosi, ant kurio sniego – tikrojo ar dirbtinio – lengviau piešti guašu ar akvarele. Emocijų ir darbinio džiaugsmo daug – puikus oras, nauji potyriai, žinios. Tikiuosi tai skatins vaikus dar labiau domėtis juos supančia aplinka.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content