2022 m. birželio 6 d. iš pat ryto trečiokai iškeliavo į … miestą, kuriame gyvena. Ne šiaip sau iškeliavo, o su labai rimtomis ir svarbiomis užduotimis, kurias turėjo atlikti kiekvienas.
Vaikai ne vieną pamoką rengė maršrutą, žymėjo ir studijavo Šiaulių žymiąsias vietas, o šiandien tai, ką sužinojo, pristatė klasės draugams.
Pirmasis sustojimas prie „Šiaulių krašto“ pastato. Mėta papasakojo draugams, kada įkurta redakcija, kokius Lietuvos miestus pasiekia jos laikraščiai.
Elzė B. su Austėja pakvietė vaikus į Venclauskių namų kiemelį. Mergaitės surado informacijos, kuo svarbūs Šiauliams Venclauskių namai ir jų šeimininkai.
Kamilė su Amelija sustabdė vaikus prie Vilniaus Universiteto Šiaulių Akademijos. Pasakojo, kada įkurta aukštoji mokykla, kas ir ko joje mokosi.
Justinas, trečiokams pristatydamas P. Višinskio paminklą, aiškino, kokie yra P.Višinskio nuopelnai, supažindino su terminu „publicistas“.
Vytautas paruošė pristatymą apie Šiaulių skverą, o Rusnė su Dominyka – apie Šv. Petro ir Povilo Katedrą. Trečiokai, patikėjo legenda apie miegantį jautį ir glaudė ausį prie grindinio, tikėdamiesi išgirsti, kaip jis knarkia.
Agnius, Arnas ir Domantas ieškojo informacijos apie senąsias Šiaulių kapines, drauge su kitais klasės draugais stengėsi surasti kuo senesnius kapus.
Adelė atsakingai pasiruošė ir pasakojo apie „Šaulį“ (Auksinį berniuką). Paulius pristatė „Geležinę lapę“ ir jos autorių V. Puroną bei priminė ir apie kitus menininko darbus, puošiančius miestą.
Elzės D. ir Č. trečiokus supažindino su akmenų labirintu, kurį reikėjo visiems kartu įveikti.
Po tokios gausybės informacijos norėjos atsipūst. Tam puikiai tiko naujoji žaidimų aikštelė. Nusilakstę ir išsidūkę trečiokai patraukė link mokyklos.
Grįždami dar stabtelėjome prie St. Šalkauskio gimnazijos, su kuria supažindino Agota.
Prie Šiaulių viešbučio vaikai atsigaivino vandeniu, o Kamilė ir Amelija priminė, kad „Trijų paukščių“ fontanas po rekonstrukcijos pradėjo veikti visai neseniai – per Vaikų gynimo dieną.
Aistė ir Gabija pakvietė stabtelėti prie „Dviračių muziejaus“. Mergaitės papasakojo, kiek ir kokių eksponatų jame yra, kokias veiklas galima vykdyti muziejuje.
Paskutinis mūsų objektas – beveik kilometrą per miestą po žeme tekantis Rūdės upelis ir jo fontanėlis.
Vaikai įsitikino, kad apie Šiaulius jie nemažai žino, bet ne tiek, kad apie jį galėtų papasakoti atvykstantiems svečiams. Reiškia – laukia ne tik vasaros atostogos, bet ir naujos užduotys.
Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė
PAMOKŲ LAIKAS
MES ŽINIASKLAIDOJE
STEAM VEIKLOS
Šiaulių „Juventos“ progimnazija
Pagalba