TAMO DIENYNAS  8667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Namo forma, atlaikanti tornadus

2023 m. vasario  24 dieną  2b klasės mokiniai vyko į STEAM centrą  dalyvauti edukaciniame užsiėmime  ,,Namo forma, atlaikanti tornadus. Susipažinimas su architekto profesija“.

Edukatorė Živilė papasakojo antrokams, kaip ir kodėl susidaro tornadai, parodė filmuotą siužetą apie viesulo daromą žalą žmonių gyvenvietėms, supažindino su architekto profesija.

Po to antrokų laukė užduotis – iš plastikinių šiaudelių pagal šiuos reikalavimus pastatyti kuo tvirtesnį pastatą, kuris atlaikytų tornadą:

·       Pastato pagrindas turi būti penkiakampės formos.

·       Šiaudelio briauna turi būti 5 cm ilgio.

·       Kupolas turi būti statomas trikampio formomis.

Netrukus mokiniai ėmėsi darbo. Dirbo grupelėmis, draugiškai pasidalindami užduotimis: vieni vaikai kirpo detales, kiti – jas tvirtino  lipnios juostos gabalėliais, treti – formavo pastatą.

Kai pastatai buvo baigti, edukatorė pakvietė antrokus prie stalo ir ,,įjungė tornado vėjo srovę“ – tokiu būdu išbandė pastatų tvirtumą. Vaikai liko patenkinti, nes visų pastatų konstrukcijos ,,tornadą“ atlaikė.

Po užsiėmimo vaikai noriai papasakojo, kaip jiems sekėsi atlikti šią nelengvą užduotį. Visi vieningai pritarė, kad darbas buvo įdomus ir prasmingas, nes jie daug sužinojo apie tornadus ir architekto profesiją.

Pradinių klasių mokytoja V. Bumblauskaitė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content