TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Nuo 4a ačiū „Rūtai“

Galima būtų ir nebeprisiminti, kas buvo prieš 2,5 mėnesio… Bet, jeigu ne nuotykis, kuris kaip tik ir įvyko prieš tą laiką, šiandien nebūtume skanavę skaniausio šokolado, nesužinoję apie jo atsiradimą bei patys negaminę saldainių!

O buvo taip. Klasė pavasarį dalyvavo „Rūtos“ muziejaus 10 – mečio sveikinimo konkurse ir… laimėjo pakvietimą dalyvauti muziejaus edukacinėje programoje.

Atvykę į muziejų, pirmiausiai keliavome istorijos vingiais, „apsilankėme“ tropiniuose Lotynų ir Vidurio Amerikos miškuose, kur augo ir, tikimės, tebeauga kakavos pupelės. Susipažinome su actekų imperatoriumi Montesuma, turėjusį net 40000 kakavos pupelių maišų (pupeles naudojo vietoj pinigų). „Pabandėme“ už vieną pupelę nusipirkti pomidorą, o už 40 – triušį. Įsivaizdavome, koks turėtų būti skysto nesaldinto šokolado skonis… Nesužavėjo.

Muziejaus darbuotoja, pasakodama įvairias šokolado istorijas, mus vedžiojo iš salės į salę. Ketvirtokai, bendradarbiaudami ir linksmai pasiginčydami, net kūrė įsivaizduojamo saldainio popierėlius.

Po to susikaupę žiūrėjome filmą apie „Rūtos“ fabriko istoriją, vargus bei sėkmes.

Galiausiai patekome į tikrą šokolado laboratoriją, kurioje, pasiraitoję rankoves, pasipuošę vienkartinėmis kepuraitėmis ir prijuostėmis, tapome tikrais šokolado ir saldainių ekspertais. Kiek buvo susižavėjimo šūksnių, gardžių čepsėjimų, garsių pamąstymų apie gyvenimą tarp saldumynų! Kiek džiaugsmo patirta pakuojant pasigamintus saldumynus ir svajojant, kaip jais bus vaišinami namiškiai. Ir kiek daug replikų: „Mokytoja, man apsalo širdis… Vandens!“

Pilni įspūdžių bei nuoširdaus džiaugsmo ketvirtokai dėkojo „Rūtai“ už įvertinimą ir kvietimą į puikų edukacinį užsiėmimą.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content