TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Pamokos Lietuvos sostinėje

2023 m. lapkričio 5 d. 8a klasės mokiniai (dauguma jų lanko „Eko studiją“) dalyvavo integruotose veiklose, kurios vyko Lietuvos sostinėje.

ETM „Virsmo salėje” juventiečiai sužinojo, kaip išgaunama energija, koks yra jos santykis su žmogumi, vykdė interaktyvius iššūkius, stebėjo Teslos šou.

Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti „Jaunojo kritiko dienoje“ – stebėti ir aptarti Europos kino ekspertų atrinktą filmą ,,Viskas bus kitaip“. Filme susipynė dokumentikos, distopinės fantastikos ir animacijos kino žanrai.

Jie žiūrovus nunešė į 2054 metus, į kitokį pasaulį, kuriame žmonės nežino, kas yra žirafa, negali mėgautis paukščių čiulbėjimu, kvėpuoti grynu miško ar pajūrio oru, nes dauguma gyvūnijos ir augalijos yra išnykę, o oras užterštas…

***

Štai ką po veiklų mąstė aštuntokai, jaunieji mokslo ir kino ekspertai:

• ,,Virsmo salėje – labai spalvinga ir garsų pilna aplinka. Filmas buvo liūdnas, bet pabaiga nuteikianti optimistiškai” (Barbora).

• ,,Buvo labai įdomu stebėti Tesla šou, o filmas privertė pažiūrėti į ateitį ir išvysti žmonijos daromas klaidas, kurios kenkia Žemei” (Aleksandra).

• „Filmas labai palietė mano jausmus. Tikiuosi, kad taip neatsitiks, kaip buvo rodoma filme, kad pasaulis bus geresnis. „Virsmo salėje“ patiko atlikti smagias užduotis ir stebėti Tesla show“ (Deimantė).

• ,,Filmas privertė susimąstyti” (Vakarė, Gustė J.).

• ,,Muziejus įspūdingas, su netikėtais garsais ir vaizdais. Filmas įkvėpė pradėti kitaip žiūrėti į Žemę. Ši tema turėtų sudominti visus” (Radvilė).

• ,,Buvo labai smagu ir įdomu sužinoti apie mokslininko N. Tesla išradimus ir išbandyti kai kuriuos dalykus patiems. Filmas buvo įdomus ir mokantis vaikus saugoti gamtą” (Melita, Gustė O.).

• ,,Virsmo salėje vykdant iššūkius buvo smagu rinkti taškus bei sužinoti, kodėl ir kaip viskas veikia. Filmas privertė mane labai susimastyti apie gamtą, dabartine situaciją pasaulyje“ (Saulė).

Klasės vadovė V. Bernikienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content