TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Pasakos auginimui

„- Gerasis žmogau, – sako Laimė, – tu guli ir miegi, ir aš guliu ir miegu. Tu sėdi be darbo, o aš tuo labiau. Stok, pajudink ranką, padirbėk, ir aš tau padėsiu – ir stygiaus nebus.“

Taip pasakos ,,Laimė” moralas moko mūsų 1d ir 3a klasės vaikus liaudies išminties.

Jau antrus metus pradinių klasių mokytojos D. Kontrimienė ir A.Dirginčienė su savo ugdytiniais dalyvauja asmenybės ugdymo iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2021“ (organizatorė ir partnerė – Akvilė Sadauskienė iš Prienų švietimo pagalbos tarnybos).

Pirmokai visą mėnesį skaitė pasakas iš pasaulio tautų pasakų rinktinės ,,Laimė”. Mokėsi atpažinti gėrį ir blogį, tiesą ir melą, išmintį ir gudravimą. Sužinojo ir aiškinosi daug jiems keistų, senovinių žodžių,

Pasakas vaikai stengėsi susieti su mokykline veikla. Minėdami Košės dieną, skaitė norvegų pasaką apie kvailutį, kuriam košė padėjo nugalėti trolį. Skaitydami lietuvių pasaką apie Uršulę, mokėsi pažinti kruopas, sprendė, kurias jų gaideliui būtų lengviau iš plaukų išrankioti, o vėliau pasigamino barškutį.

Trečiokams ši iniciatyva labai tiko, kadangi jie dalyvauja 2 – 4 klasių eTwinning projekte ,,Skaityk – Rašyk – Mąstyk – Kurk“.

Perskaičius pasaką ,,Kaip vargšas brolis grikiniais blynais velnią šėrė”, kilo mintis parašyti laišką pasakos veikėjams – turtingam ir vargšui broliui. Trečiokai rinkosi, kas kam rašys.

Ir kokia netikėta kliūtis iškilo pasirinkusius rašyti vargšui broliui! Kaip į jį kreiptis? Su turtinguoju broliu viskas aišku – „Pone turtuoli, Pone.“ O kaip kreiptis į vargšą? Ilgai aiškinomės…

Vaikams labai patiko pasaka „Septyni broliai peliukai”, kurios moralas teigia, kad ne visada yra taip, kaip tu matai ar nori matyti. Trečiokai ne tik mielai skaitė, aptarė šią pasaką, bet ir iliustravo. Pasakos dėka vaikai susipažino su tuvių tautele, ieškojo žemėlapyje, kur gyvena tuviai, gėrėjosi jų apranga.

Juventiečiai perskaitė ne vieną LAIMĖS rinkinio pasaką. Kiekviena kažko mokė, žadino smalsumą.

Pradinė mokykla – pagrindinis skaitymo, rašymo, mąstymo įgūdžių įgijimo ir augimo laikotarpis. Skaitymas – puiki vaiko socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo priemonė.

Pradinių klasių mokytoja D. Kontrimienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content