TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Pilietiškumo ugdymas

2022 m. lapkričio 23 d. pas 8 klasių mokinius svečiavosi Šiaulių pasienio užkardos policininkai – kariūnai (taip jie patys įvardino savo tarnybą).

Ačiū 4a klasės mokinukams, mokytojoms L. Stankuvienei, A.Dirginčienei, pasveikinusiems svečius daina „Mūsų dienos – kaip šventės”.

Aštuntokams kariūnė Loreta papasakojo, kur atlieka tarnybą, kas yra būdinga pasieniečio profesijai. Mokiniai, išklaisę viešnią ir pažiūrėję filmuką, dalyvavo viktorinoje. Teisingai atsakę, buvo apdovanoti prizais.

Po to juventiečiai buvo supažindinti su pasieniečio ginklais bei kinologo profesija.

Buvo smagu stebėti jauno, dar visų dresūros komandų neišmokusio, bet perspektyvaus šuns Arčio pristatymą. Juventiečiams labai norėjosi jį paglostyti, o pačiam keturkojui – nepaslysti ant sporto salės grindų bei užsidirbti kuo daugiau skanukų atliekant komandas.

Pasak pareigūnės Loretos, pasieniečiams keliami reikalavimai – fizinis ir psichologinis pasirengimas, bent vidurinis išsilavinimas, motyvacija, pareigingumas, pilietiškumas bei gera reputacija.

Tikimės, kad Lietuvos kariuomenės dienai skirtas susitikimas su pasieniečiais praplėtė juventiečių suvokimą apie šalies saugojimą ir pristatė įdomią profesiją.

Po renginio didelis būrys juventiečių (skautų, Seimuko narių, prijaučiančiųjų), mokyklos draugų gamino išgyvenimo žvakes, skirtas Ukrainos kariams.

Už bendruomenės būrimą ir kilnų pavyzdį dėkojame istorijos mokytojui S. Staponkui.

Direktoriaus pavaduotoja J. Ančerevičiūtė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content