TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Pradinukai kūrė tolerancijos miestą

2021 m. lapkričio 16 dieną visoje Lietuvoje minint Tarptautinę tolerancijos dieną, simboliu pasirinktas MIESTAS.

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai prisijungė prie iniciatyvos ir mokyklos fojė, klases papuošė savo kurtais nameliais, piešiniais, miestų maketais.

Koks yra miestas, apie kurį vaikai kalbėjo, kurio vaizdinį kūrė visą dieną? Kas jame gyvena? Kokie įstatymai tame mieste veikia?

Variantų būta visokių: miestas gali būti bet koks – mažas ar didelis, modernus ar senas, su dangoraižiais ar be jų… Svarbu, kad jame gyventų geri, vienas kitą gerbiantys žmonės. Svarbu, kad visi turėtų draugų, kad mieste būtų sąlygos mokytis, įdomiai leisti laisvalaikį, kad ligoniai gautų pagalbą. Dar svarbu, kad nebūtų vargstančių, kad savo erdvę turėtų ir vaikai, ir suaugę…

Vaikų mieste nebūtų piktų žmonių, pašaipių žvilgsnių, melo, smurto ir alkoholio, jį aplenktų visi virusai ir kaukės.

Jaukus juventiečių miestas – šviesus ir atviras. Argi nesmagu tokiame mieste būtų gyventi?

Direktoriaus pavaduotoja J. Ančerevičiūtė

***

VO ,,Gelbėkit vaikus“ grupės nariai svečiavosi pas pradinių klasių mokinius ir drauge kūrė ,,Tolerancijos miestą“. Vyresnieji mažesniuosius supažindino su Tolerancijos sąvoka, papasakojo apie ankstesnius Tolerancijos dienos simbolius, pristatė šių metų idėją, organizavo žaidimus.

Pirmų, antrų klasių mokiniai stebėjo ir aptarė filmuką ,,Grybukas stogiukas“. Trečiokai ir ketvirtokai diskutavo apie tolerancijos bei netolerancijos atvejus: svarstė, kurie teiginiai teisingi, kurie – ne.

Dėkoju „gelbėtukams“ Ugniui Slonskiui, Ievai Petrošiūtei, Ūlai Puzaraitei, Elzei Kirnaitei, Ievai Mikalauskaitei, Danielei Ribinskaitei (7b). Ypatinga padėka 5b klasės mokiniams, išbandžiusiems savo jėgas: Emai Jurytei, Gytei Miknevičiūtei, Gyčiui Klimišauskui, Ugniui Unsiui, Nojui Norvilui.

Ačiū visoms pradinių klasių mokytojoms už „gelbėtukų“ padrąsinimą ir nuotraukas.

,,Labai norėjau pasidžiaugti puikiai pavykusiu darbeliu pagal gelbėtukų pasiūlymą. Buvo puikiai pasiruošta, labai įdomu. Ačiū“ (pradinių klasių mokytoja R. Gružienė).

VO ,,Gelbėkit vaikus“ vadovė L. Skyrienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content