TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Prof. Eduardo Balčyčio stendų atidarymas

2022 m. birželio 2 d. įvyko svarbus renginys: Mažoji koncertų salė, 2012 m. pavadinta profesoriaus Eduardo Balčyčio vardu, pasipuošė stendais. Stendai byloja mokyklos istoriją, kuri susieta su ypatingai šviesia asmenybe, mokyklos įkūrėju, Eduardu Balčyčiu. Stenduose įprasminti profesoriaus darbai: mokykla, praėjusi daugybę išbandymų, kaitos metų ir išlikusi skambančia, dainuojančia mokykla; mokytojai, kažkada dirbę, o dauguma tebedirbantys 25 ir daugiau metų; mokiniai, kuriems muzika tapo jų gyvenimo dalimi.

Stendų atidaryme dalyvavo profesoriaus žmona Janina Balčytienė, buvę mokytojai Nijolė Valužienė ir Juozas Lygutas. Sveikinimo žodį tarė direktorė Rita Tamašauskienė, apie stendų kūrimą, jo turinį papasakojo pavaduotoja Violeta Juodpusienė. Pasidžiaugta darnia mokytojų komanda, rengusia stendus: fortepijono mokytoja Loreta Laurinaitiene, surinkusia medžiagą; lietuvių kalbos mokytoja Renata Debesyte, profesionaliai sutvarkiusia tekstus; dailės mokytoja Lina Kovaitiene atlikusia maketavimo ir meninio apipavidalinimo darbus.

Tikėtina, kad atsinaujinusiame 225 kabinete vyks mokyklos muzikinės istorijos pamokos, kad į šį kabinetą bus kviečiami mokyklos svečiai ir buvę mokiniai, kad čia kiekvienas atras dalelę savęs ir pajaus tą nuostabų tapatumo jausmą, kaip ir skambant Mokyklos dainai „Muzika, tiesa, šviesa, juk amžina“.

Pavaduotoja V. Juodpusienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content