TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Saugesnio interneto savaitė

Per pastaruosius keletą metų internetas tapo būtina priemone kasdienėms veikloms atlikti – naudodamiesi internetu, mes mokomės, dirbame, bendraujame, leidžiame laisvalaikį. Tačiau šalia naudingų dalykų virtualioje erdvėje susiduriame ir su pavojais – auga sukčiavimo internetu mastai, skelbiamas žalingas nepilnamečiams turinys, plinta elektroninės patyčios, prarandami asmens duomenys, prie ekranų praleidžiama reikšminga dienos dalis.

Kaip internete būti saugesniems? Būtent į šį klausimą atsakymų ieškoma Saugesnio interneto dienos metu. Ši diena – daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Saugaus interneto savaitė „Juventos“ progimnazijoje vyko 2022 m. vasario 21 – 25 dienomis. VO „Gelbėkit vaikus“ grupės nariai vedė Saugesnio interneto pamokas 1 – 4 klasių mokiniams „Internetas: pramoga ir pavojai“. Pradinukai aptarė naudojimosi internetu pliusus ir minusus, kaip su savo duomenimis elgtis saugiai, kad internetas butų draugiškas. Su vyresniaisiais draugais kalėjo apie tai, kiek laiko praleidžia prie kompiuterio/plančetės/telefono, ką veikia internete, kokius žaidimus žaidžia, kokius socialinius tinklus naudoja ir kt.

Gelbėtukai džiaugėsi, kad pradinių klasių mokiniams patiko jų organizuotos veiklos. Smagu, jog didžioji dalis mokinių, žino, kaip elgtis, kad internetas būtų draugiškas.

Per integruotas dorinio ugdymo pamokos 5 – 7 klasių mokiniai stebėjo ir aptarė „Vaikų linijos“ filmuką „Visa tiesa apie nuotraukų (ne)saugumą internete: siųsti ar nesiųsti?“ (https://www.youtube.com/watch?v=Bo1WgP-k54U&t=1s).

Kurkime saugesnį  internetą kartu!

Dorinio ugdymo mokytojos L. Skyrienė ir R. Linkevičienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content