TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Septintokai pas pasieniečius

Prieš Rudens atostogas 7b klasė lankėsi Šiaulių pasienio užkardoje ir susipažino su pasieniečių ir kinologų darbu. Užkarda kontroliuoja ir nelegalios migracijos kontrolę, užtikrindama 266 km sienos su Latvija ruože Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Pasvalio ir Biržų rajonuose. Šiaulių užkardoje tarnauja apie pusšimtį pasieniečių. Jie taip pat dirba Zoknių oro uosto kontrolės punkte bei kontaktiniame punkte su Latvija.

Ugdymo karjerai užsiėmimas prasidėjo viktorina, kurioje mokiniai atsakė į įvairius klausimus: koks Lietuvos valstybės sienos ilgis, su kiek ir kokiomis šalimis ribojasi Lietuvos valstybė, kiek yra ES valstybių narių, kiek puslapių turi LR piliečio pasas ir kitus. Už teisingus atsakymus vaikai buvo apdovanoti firminiais tušinukais.

Po to žiūrėjome filmuką, trumpai pristatantį pasieniečių darbo aspektus ir kasdienybę. Konferencijų salėje vyko pažintis su pasieniečių naudojama įranga, prietaisais. Buvo galima išbandyti 9 kg svorio šarvuotą liemenę: ja vilkėdami vaikinai ryžosi priimti atsispaudimų iššūkį. Lyderių pozicijas užėmė Matas Kančelskis (40 atsispaudimų) ir Gytis Klimišauskas (46 atsispaudimai!). Džiugu, kad ,,Juventa“ turi stipruolių!

Apžiūrėjome laikino migrantų sulaikymo kambarį. Tai nedidelė patalpa su langu, lova ir grotomis.

Užkardos teritorijoje pasieniečių kinologas pademonstravo specialiai apmokyto šuns vykdomas komandas. Pasirodo, tarp kinologo ir šuns sukuriamas labai stiprus ryšys, tarnybinis šuo gyvena kartu su pareigūnu. Šuns paruošimas užtrunka ne vienerius metus.

Mokiniams labai patiko aktyvus, pažintinis užsiėmimas. Už iniciatyvą ir pagalbą jį organizuojant dėkojame Martos mamai Dovilei Pečiulytei.

AUKLĖTINIŲ ĮSPŪDŽIAI:

  • ,,Buvo smagu, susipažinau su pasieniečio profesija, patiko stebėti, kaip šuo reaguoja į komandas ir klusniai jas vykdo (Gytė).
  • ,,Įdomu susipažinti su kinologo profesija, patiko veikla su tarnybiniu šunimi“ (Gytis).
  • ,,Šaunu“ (Matas).
  •   ,,Aš protinga mergaitė, laimėjau 3 tušinukus“ (Ema).

Klasės vadovė A. Lendzbergienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content