TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Steam, Helovinas ir Vėlinės

Paskutinę savaitę prieš Rudens atostogas trečiokai stačia galva nėrė į mokslus: atsiskaitomieji darbai, projektas, STEAM veiklos apie elektrą, konferencija apie pomėgius, Olimpinio mėnesio pabaiga… Kiek daug įdomių ir puikių veiklų!

Ypač vaikams patiko pasaulio pažinimo pamokos. Trečiokai domėjosi savo kūnu. Sužinojo, kad didžiausias žmogaus organas – oda. Sužinojo, kad ji yra maždaug dvigulės lovos paklodės dydžio.

Vaikai pabandė ,,nuimti” savo pirštų antspaudą. Koks džiaugsmas, kai tai pavyko padaryti. Štai Agota surinko visą pirštų antspaudų kolekciją – mamos, tėtės, sesės, močiutės ir savo.

O kaip  smagu buvo atlikti dar vieną ,,mokslinį” bandymą – užsimerkus ir sukryžiavus didįjį ir rodomąjį pirštus, liesti savo nosies galą ir suvokti, kad smegenys siunčia signalą, jog nosys yra dvi!

Vaikai rinko statistiką, kiek klasėje yra tiksliukų, o kiek meninės sielos draugų, kurių trečiokų gebėjimus valdo kairysis, o kurių dešinysis pusrutuliai (pasirodo, klasėje yra daugiau vaikų su labiau išlavėjusia dešiniojo smegenų pusrutulio veikla – vaizdine, erdvine).

Stengdamiesi išsiaiškinti, kokia žmogaus kūno dalis yra slapčiausia, vaikai pirštų galais lietė savo veidą ir komentavo, kokia švelni, lygi jo oda, stengėsi įsivaizduoti, kas gi yra po ja… Oi, tai kaukolė, oi, tai skeletas, griaučiai, kaulai… Bet juk tai jie leidžia žmogui išlaikyti kūno formą.

Trečiokai, naudodami įvairias priemones (plasteliną, molį, popierių), gamino skeletą. Susipažinę su žmogaus antomija, vaikai ruošė pristatymus apie artėjančias Vėlines bei Heloviną, aiškinosi (savų ir svetimų) švenčių atsiradimą, piešė žaismingus moliūgus. Vėliau susipažino su komiksais ir, naudodami žinias apie geometrines figuras bei mitologines būtybes, mokėsi juos kurti.

Ir galiausiai, pašokę keletą linksmų šokių, palinkėję vieni kitiems smagių ir sveikų atostogų, paliko mokyklą. Iki greito susitikimo!

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content