TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

STEAM: „Švenčiame šventę“

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 1a, 4a klasės mokiniai draugauja su antrokais, ketvirtokais iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos ir drauge vykdo projektą „Mokomės iš draugų“.

Neseniai drauge paminėję Sausio 13-ąją, vėl „susitiko“ švęsti Vasario 16-ąją, pasirinkdami VĖLIAVOS temą.

Pirmokai (mokyt. Ingrida Karskienė), gilindamiesi į Lietuvos vėliavos spalvų reikšmę, klasę pasipuošė trispalvėmis. Susiskirstę grupelėmis, puošė ir dekoravo lėkštę geltonais, žaliais, raudonais vaisiais ir uogomis (tuo pačiu paruošė skanius, spalvotus, sveikus pusryčius). Draugus pirmokai pasveikino dainele apie Lietuvą. 

4a mokiniai (mokyt. Aaurelija Dirginčienė) papasakojo, kaip jie „susipažino“ su Vasario 16 – osios aktą pasirašiusiais signatarais – apie juos rinko informaciją, piešė, net fotografavosi lyg signatarai.

Po to juventiečiai atliko du bandymus. Pirmiausia mėgintuvėlyje daugiau ir mažiau prisodrindami cukrų „sukūrė“ trispalvę. Po to tris kiaušinius nudažė geltonai, žaliai ir raudonai. Pervėrę juos bengališka ugnele, stebėjo, kas atsitiks ugniai, kai ji pateks į kiaušinio vidų. Ugnelė, keliaudama kiaušinių vidumi, degė toliau ir puikiai persišvietė per lukštą, dar labiau išryškindama trispalves. Vaikai stebėjosi ir džiaugėsi pasitvirtinusia hipoteze. Atlikę „drabą“, ketvirtokai svečiams skyrė dainą apie Lietuvą (mokyt. Loreta Stankuvienė).

Susitikimui atsakingai ruošėsi ir N. Akmenės mokinukai, padedami savo mokytojų Dainos Jarušaitienės, Jolitos Bružienė, Jovitos Butnorienės. 4c klasės mokiniams vyko integruotos matematikos, dailės ir technologijų, muzikos STEAM pamokos „Lietuvos Trispalvė. Žaidimų pynė“.

Per matematikos pamoką dirbdami grupėse, išmatavo Lietuvos Trispalvės ilgį, plotį, suklijavo tokio paties dydžio vėliavą, ją nuspalvino ir apskaičiavo plotą bei perimetrą. Per dailės ir technologijų pamoką iš mažų rutuliukų sulipdė Lietuvos žemėlapio kontūrą. O per muziką išmoko naują lietuvių liaudies žaidimą, kurį dovanojo juventiečiams.

2a klasės vaikai per integruotas lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir technologijų, muzikos pamokas taip pat vykdė STEAM veiklą: iš lego konstruktoriaus detalių, įvairių kaladėlių statė vaikų svajonių miestą, Lietuvos Trispalvę, kuriuos pristatė draugams. Mokėsi raiškiai deklamuoti, įtvirtino žinias apie stačiakampį, jo ilgį ir plotį, kūrė Gedimino pilį, mokėsi dainas apie Lietuvą.

Susitikimo pabaigoje vaikų laukė smagus Kahoot žaidimas, kurio užduotis parengė aktyvi šio projekto dalyvė, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos logopedė Rasa Kasparienė. Džiaugėmės ir sveikinome žaidimo nugalėtojus.

Netradicinė šventinė pamokų diena ne praėjo, o pralėkė.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content