TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Prokuroro ir teisėjo profesijos

„Prasidėję nauji mokslo metai moksleivius skatina plėsti akiratį ir domėtis būsimos profesijos pasirinkimu. Ketvirtadienio popietę gausus Šiaulių „Juventos“ progimnazijos aštuntokų būrys lankėsi Šiaulių apygardos teisme. Čia prokuroro ir teisėjo profesijas pristatė savo sričių atstovai.

Susitikimo pradžioje moksleivius su prokuroro profesija supažindino Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Lina Matutienė. Prokurorė papasakojo apie prokuroro funkcijas atliekant ikiteisminį tyrimą ir kaip prokuroras padeda teisėjui užtikrinti teisingumą.

Susitikimą tęsė buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Alfredas Vilbikas, kuris šiuo metu dirba Šiaulių apygardos teismo archyvaru. A. Vilbikas pristatė paaugliams teismo ir teisėjo darbą, papasakojo, kaip juo tampama, koks prokuroro ir teisėjo vaidmuo teismo procese.

Moksleiviai buvo supažindinti ir su Šiaulių apygardos teismo istorija, turėjo galimybę aplankyti buvusio teismo pirmininko Pelikso Bugailiškio salę ir vienintelį Lietuvoje Teismų istorijos muziejų. Ekskursijos dalyviai noriai klausėsi teisėjo, tyrinėjo gausią eksponatų kolekciją, o smalsiausieji „išbandė“ įvairius bausmių atlikimo įrenginius.

Progimnazistai kartu su mokytoja dėkojo prokurorei L. Matutienei ir teisėjui A. Vilbikui už neišdildomą įspūdį palikusią ekskursiją po Šiaulių apygardos teismą ir bendravimą su moksleiviais, atskleidžiant savo profesinės veiklos niuansus.

LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė R. Gelžinytė

***

Iveta Paulikaitė: „Viskas buvo informatyvu, sužinojau apie prokuro ir teisėjo profesijas. Jos neeilinės, specifiškos.“

Smiltė Burbaitė: „Įsiminiau teisėjų mantijas ir pasakojimą apie sovietines teisėjų kėdes, kurios buvo paskolintos filmo „Černobylis” teismo scenoms filmuoti.“

***

Mokiniu vardu dėkoju 8c kl. mokinio Aldo mamai Linai Matutienei ir prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistei Rasai Gelžinytei už įdomią ugdymo karjerai išvyką.

8c klasės vadovė I. Šatkauskienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content