TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Svajonės pildosi jų siekiant

Į KLAUSIMUS ATSAKO BUVĘS JUVENTIETIS ROKAS ANDRIUŠIS

1. ROKAI, KUR DABAR MOKAISI? PAPASAKOK APIE SAVO MOKYKLĄ.

Sveiki, labai malonu, kad turiu galimybę atsakyti į keletą Jūsų klausimų. Mokausi Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje. Vasarai pralėkus, esu dešimtokas. Mokykla yra pačioje Kauno širdyje, prie Kristaus Prisikėlimo bazilikos. Didelė garbė visai mokyklai, kad joje mokėsi J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentas V. Adamkus, kitos žymios asmenybės.

Džiaugiuosi, kad mokykla vertina mokinius, pasiekusius itin aukštų akademinių pasiekimų. Manau, tai yra puikus pavyzdys ir kitoms mokykloms. Čia mokosi labai daug gabių vaikų, kurie stengiasi gauti kiek įmanoma daugiau žinių. Nors mokiniai labai daug mokosi, tačiau yra draugiški, puikiai bendraujantys ne tik su bendraklasiais, bet ir su kitų klasių moksleiviais. Mokytojai kompetentingi, jų pamokos labai įdomios. Mokyklos bendruomenė labai aktyvi, dalyvauja įvairiuose renginiuose.

2. PALYGINK BUVUSIĄ IR DABARTINĘ SAVO KLASĘ.

Nelengvas klausimas. Paauglystės laikotarpiu mes labai sparčiai keičiamės (ne kas metus, o žymiai dažniau), todėl gana sudėtinga palyginti bendraklasius. Į tuometinę 5a klasę atėjau kaip naujokas. Klasės branduolys jau buvo susiformavęs, todėl pirmieji metai buvo adaptacijos metai. Tačiau vėliau su daugeliu bendraklasių tapome nuostabiais draugais.

O štai į 9 (I gimnazijos) klasę Jono Jablonskio gimnazijoje susirinkome vieni kitų nepažindami, todėl nuo pirmų dienų bandėme vieni kitus pažinti kiek įmanoma geriau. Ir, sakyčiau, mums tai pavyko. Klasė yra labai draugiška, džiaugiamės vieni kitų pasiekimais.

Tai tas adaptacijos laikotarpis būtų esminis skirtumas. O šiaip daugiau atrasčiau bendrų sąlyčio taškų tarp abiejų klasių. Ketverius metus turėjau nuostabią klasės vadovę, rusų k. mokytoją Olgą, kuri auklėtinius mylėjo (ir tebemyli), kaip mylima savus vaikus. Iki šiol pasiilgstu jos smagių pamokų. Dabartinė mano klasės vadovė taip pat puiki, rūpinasi, kad kiekvienas jaustųsi gerai, kad nepaklystų mokslo kelyje. Tad abiejose klasėse bendraklasiai buvo ir yra nuostabūs, su jais malonu bendrauti.

3. KAS PASIKEITĖ TAVYJE, TAVO POŽIŪRYJE, GYVENIMO BŪDE PER PASKUTINIUOSIUS METUS?

Nors mokslas man buvo svarbus nuo ankstyvos vaikystės, o progimnazijoje daug laiko praleisdavau ruošdamasis pamokoms ir įvairioms olimpiadoms (jose užėmiau ne vieną prizinę vietą), atėjus į gimnaziją mokymasis suintensyvėjo kelis kartus.

Prie to prisidėjo VU Fizikos fakulteto mokyklos ,,Fotonas” lankymas, pusmetį užtrukęs ruošimasis Kauno miesto chemijos olimpiadai, kurioje užėmiau IV-ąją vietą. Už tvirtus ,,pamatus” norėčiau padėkoti savo fizikos ir chemijos mokytojoms „Juventos“ progimnazijoje. Taip pat dalyvavau visoje eilėje kitų olimpiadų ir renginių (tarptautinėje konferencijoje ,,Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu” skaičiau pranešimą ,,Kritiškai mąstančių asmenybių – Stasio Šalkauskio ir Jono Jablonskio – įsitraukimas į darnią visuomenę”, susitikau su  šiuolaikiškai Lietuvos istoriją interpretuojančiu įstabios atminties VU profesoriumi, istoriku, TV laidų vedėju Alfredu Bumblausku ir kt.), todėl mano darbotvarkė tikrai yra įtempta. Taip pat šiais mokslo metais stengiausi labiau kreipti dėmesį į dalykus, kurie ateityje turės didelės įtakos. Manau, kiekvienam svarbu pasirinkti tą gyvenimo kelią, kuriuo eitumei tiesiai ir rečiau darytumei posūkius.

4. KAS TAVE LABIAUSIAI PRATURTINO, PRADŽIUGINO?

Mane labiausiai praturtino ir pradžiugino nauji draugai bei mokytojai. Ne tik bendraklasiai, bet ir mokytojai yra be galo draugiški, su jais lengvai atrandu bendrą kalbą ne tik apie mokomuosius dalykus (tai man puikiai sekėsi ir progimnazijoje).

Kiekvienas naujas sutiktas žmogus leidžia pamatyti pasaulį kitaip, surasti naujų pomėgių. Todėl labai vertinu kiekvieną bendrystę. Dar kartą džiaugiuosi pasiekimais chemijos ir fizikos srityje, už ką taip pat dėkoju dabartinėms savo mokytojoms, kurių ne tik profesionalumas, bet ir nuoširdumas daro man įspūdį.

Na, ir labiausiai džiaugiuosi sėkmingu dalyvavimu „Demokratijos žinių konkurse“, kuriame puikiai pasirodęs laimėjau kelionę į Europos Parlamentą.

5. PAPASAKOK APIE IŠVYKĄ: TIKSLĄ, MATYTAS ĮDOMIAS VIETAS, SUTIKTUS ŽMONES.

Kaip minėjau, kelionę laimėjau Demokratijos žinių konkurso finale Lietuvos Respublikos Seime. Finalą sudarė dvi dalys: teorijos testas ir simuliacinis Seimo posėdis. Nugalėtojams kelionę dovanojo gerb. Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė bei Andrius Kubilius.

Kelionė truko savaitę. Pagrindinis tikslas ir buvo apsilankyti EP rūmuose Strasbūre. Išklausėme paskaitą apie Parlamento darbą, vaikščiojome rūmų koridoriais, apsilankėme Parlamentariume, jame virtualiai dalyvavome ekskursijoje. Vėliau susitikome su R. Juknevičiene ir A. Kubiliumi. Po susitikimo pasigrožėjome Strasbūro didybe (ypač Dievo Motinos katedra). Vakare su EP nariais vyko iškilminga vakarienė, kurioje diskutavome pačiomis įvairiausiomis temomis (savaime suprantama, visus labiausiai domino tos temos, kurias dabar gvildena Europos Parlamentas). Kelionės pabaigoje padarėme bendrą išvadą – Strasbūras tikrai stulbina savo grožiu.

Į Lietuvą grįžau kartu su europarlamentarais L. Mažyliu bei P. Auštrevičiumi. Labai smagu buvo ir su jais pabendrauti. Džiugina, kad gerbiami Europos Parlamento nariai noriai bendrauja su jaunimu. Galime didžiuotis, kad Lietuva yra puikiai atstovaujama Europoje ir pasaulyje, kuo galėjome įsitikinti išgyvenę istorinį Vilniaus NATO viršūnių susitikimą.

6. KĄ TAU DAVĖ ŠI KELIONĖ BE TO, KAD PAMATEI DAUG NAUJO?

Labai smagu buvo susipažinti su keturiais EP nariais. Tai netikėta pažintis, tačiau buvo be galo smagu jausti, kad jie bendrauja labai noriai ir domisi mano pomėgiais, politiniu mąstymu. Atradau naujų smalsių, politika besidominčių draugų, su kuriais iš karto užmezgiau bendrą kalbą (tarp kitko, nors buvau jauniausias kelionės dalyvis, bendravau su gimnaziją bebaigiančiais intelektualiais draugais). Vizito EP metu labai daug sužinojau apie parlamento veiklą, darbo subtilybes.

7. KOKIŲ ŽINIŲ, ĮGŪDŽIŲ  PRITRŪKAI, KOKIOS PRAVERTĖ?

Labai buvo smagu praplėsti istorines žinias. Aplankėme daug istorinių vietų, kurias trokšta aplankyti turistai iš viso pasaulio. Todėl sužinojau labai daug faktų. Smagu užsienio valstybėse tobulinti užsienio kalbų lygį ar išmokti keletą žodžių kalbos, kurios dar nesimokiau (pavyzdžiui, prancūzų kalbos).

8. KOKIE PLANAI ATEIČIAI?

Stengsiuosi kuo daugiau skaityti (įstrigo prof. A. Bumblausko pasakymas: ,,Knyga turi būti teisinga, naudinga ir graži”). Ir toliau sieksiu kuo aukštesnių rezultatų akademinėje srityje.

Išsikėliau tikslą – mokytis vokiečių kalbos (mūsų mokykloje mokomieji dalykai dėstomi net užsienio kalbomis). Mokslas man – prioritetas, todėl tikiuosi papildyti žinių lagaminą ir keliauti su juo per visą gyvenimą į labai įdomias keliones.

9. KOKS SVARBIAUSIAS PRISIMINIMAS, SUSIJĘS SU ,,JUVENTA”?

Vienas iškiliausių momentų – iškilmingas progimnazijos vėliavos pakėlimas 2021 m. rugsėjo 1-ąją. Tuomet supratau, kad gali išsipildyti visos svajonės, tačiau tam reikia atiduoti visą save.

10. KĄ PALINKĖSI KLASĖS DRAUGAMS, KLASĖS VADOVEI?

Mielai auklėtojai Olgai noriu palinkėti tiesiog išlikti tokia, kokia yra – mylinti kiekvieną mokinuką, nesmerkianti, jei kas nors suklysta, paguodžianti, jei kas nors liūdi, pasidžiaugianti kitų pasiekimais.

To linkiu ir visoms šaunioms mokytojoms, kurios mane užgrūdino ir paruošė visiems gyvenimo iššūkiams.

O klasės draugams linkiu siekti aukštumų. Nesvarbu kur. Kiekvienas galime pasiekti neregėtų aukštumų netgi pačiose netikėčiausiose srityse, tik tam reikia didelio įdirbio. Įgytos žinios ir pasiekimai bus viso mūsų gyvenimo pagrindas, o mūsų sėkmė bus Lietuvos ir viso pasaulio sėkmė!

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content