TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Sveikiname DOFE programos dalyvius!

2021 m. rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) programos apdovanojimų ceremonija, kurios metu mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais bei tarptautiniais sertifikatais.

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokiniai Agnetė Slabovaitė, Saulė Šimonytė ir Vidmantas Buivydas sėkmingai įveikė šios programos pirmąją dalį ir jiems buvo įteikti bronzos lygio ženkleliai ir sertifikatai.

Apdovanoti už aktyvią veiklą šioje programoje ir šios mokyklos vadovai bei pedagogai. Padėkos įteiktos mokyklos direktorei Ritai Tamašauskienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Jūratei Ančerevičiūtei, žygio vadovei Raimondai Linkevičienei, veiklų vadovei Editai Valaitienei. Šiuos apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje Chris Butler, apdovanotas Karalienės Elžbietos II Britų imperijos ordinu.

DofE – tai tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui, startavusi 1956 m. Didžiojoje Britanijoje Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) iniciatyva. Tai programa, orientuota į savanorišką jaunuolių mokymąsi iš patirties, pasirenkant tobulėjimo tikslus mokymosi įgūdžių, paslaugų (savanorystės), aktyvios veiklos (sveikos gyvensenos) ir žygių srityse. Dalyviai susikuria savo programą, atitinkančią jų asmeninius poreikius, norus, galimybes, o apdovanojimo siekia tiek laiko, kiek dalyviui prireikia (atsižvelgiant į DofE dalyvių amžiaus reikalavimus).

Šioje programoje dalyviai nelyginami vieni su kitais. Tai asmeninis iššūkis, skatinantis socialinį augimą, atsakingą pilietiškumą. DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie jauniems žmonėms suteiktų praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų atsakomybės, atkaklumo jausmą, skatintų atpažinti savo talentus ir gebėjimus, padėtų įgyti karjeros planavimo įgūdžius.

Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių iš 130 šalių. Lietuvoje programa startavo prieš 15 metų. Šiaulių „Juventos“ progimnazija DofE sėkmingai vykdo jau trečius metus. Tikime, kad įkvėpti gražių ir prasmingų pirmtakų darbų, jaunieji juventiečiai tęs gražią tradiciją dalyvauti DofE programoje ir sieks savo jaunatviškų tikslų.

DofE programos veiklų vadovė E. Valaitienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content