TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Tarptautinis seminaras Suomijoje

2022 m. gegužės 16 – 18 dienomis Suomijoje, Lahti mieste, vyko Erasmus + tarptautinis bendradarbiavimo seminaras ,,Education for greener future – the role of school in sparking climate awareness and enthusiasm“, kuriame buvo aptartas mokyklų vaidmuo kuriant tvaresnę, ekologiškesnę ateitį.

Renginį organizavo Nacionalinė Suomijos Erasmus+ agentūra ir Lahti miesto atstovai. Lahti miestas buvo pasirinktas ne atsitiktinai. 2021 metais Lahti tapo Europos Žaliąja sostine.

Seminare dalyvavo daugiau nei 60 mokyklų, savivaldybių, organizacijų atstovų iš įvairių Europos šalių – Graikijos, Prancūzijos, Portugalijos, Estijos, Lietuvos, Lenkijos, Suomijos, Belgijos ir kt.

Renginio metu buvo akcentuojama, kad mokyklos atlieka pagrindinį vaidmenį informuojant apie klimato kaitą ir atsakomybę už ją, kad švietimas turi prisidėti kuriant tvarią ateitį ir paruošti besimokančiuosius priimti tvarų gyvenimo būdą. Kiekvienas turėtų įgyti žinių, įgūdžių bei formuoti požiūrį, kad galėtų aktyviai saugoti mūsų planetos ateitį.

Renginio metu turėjome galimybę sužinoti, kaip integruoti tvarumo ugdymą į kasdieninę veiklą mokykloje: išklausėme teorinių ir įkvepiančių patirčių pranešimų, gilinomės į tyrimų rezultatus, dalyvavome aktyviuose užsiėmimuose, mokėmės naujų metodų, taip pat turėjome puikią galimybę apsilankyti Lahti mokyklose ir iš arti stebėti tvaraus ugdymo procesą.

Ugdymo įstaigose didelis dėmesys skiriamas atliekų rūšiavimui, tvariam vartojimui, sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui, asmeninei bendruomenės narių atsakomybei, turimų išteklių naudojimui, mokymuisi gamtoje.

Seminaras sudarė galimybę plėsti tarptautinių partnerių ratą, keistis gerąja patirtimi, planuoti būsimus projektus.

Tikiuosi, kad renginio metu įgyta patirtis padės diegti tvaraus ugdymo pagrindus ir mūsų mokykloje.

Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Vaida Bernikienė

#GreenerFuture #ErasmusPlus

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content