Trečiadienį juventiečiai dalyvavo respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai.
Rytas prasidėjo smagiu socialiniu eksperimentu, kuriame dalyvavo drąsiausi 5 – 8 klasių mokiniai. O tokių buvo išties nemažai! Juventiečiai į mokyklą atskubėjo su netradicinėmis kuprinėmis, kuriose atsinešė pamokoms reikalingas priemones. Džiugino vaikų išradingumas bei geras jumoro jausmas. Kuprines pakeitė modernūs ir iš palėpių ištraukti lagaminai, Kalėdų senio maišai, senelių „diplomatai“, kartoninės dėžės, gyvūnų transportavimo narvai, muzikinių instrumentų dėklai, močiučių ir promočiučių rankinės, kibirai, puodai, traškučių maišeliai ir kt. Vaikai dalinosi kelio į mokyklą metu patirtomis emocijomis ir įvairiomis praeivių reakcijomis.
Visa diena buvo skirta iniciatyvos tikslų įgyvendinimui. Reikėjo išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio TOLERANCIJA reikšmę, aptarti, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo aplinkoje pastebime tolerancijos/netolerancijos situacijas, surasti XX a. Lietuvos ir pasaulio istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.
Kadangi šių metų Tolerancijos dienos simbolis yra „Tolerancijos namas“, juventiečiai piešė, lipdė, klijavo, maketavo pačius įvairiausius namus, atitinkančius įvairių žmonių ar gyvūnų poreikius, svajones.
Pradinių klasių mokiniams klasės valandėles vedė VO organizacijos „Gelbėkit vaikus“ nariai. Jie mažiesiems aiškino, kas yra tolerancija, ką galėtų reikšti „namo“ simbolis. Po to pradinukai iš popieriaus lankstė ir piešė „draugiškus namelius“.
5 – 8 klasių mokiniai per integruotas dorinio ugdymo pamokas svarstė, kodėl reikia kalbėti apie toleranciją, iš mažų plytų „statė“ tolerancijos namus. Kiekvienas mokinys savo „plytoje“ turėjo arba užrašyti tai, kaip supranta toleranciją, arba pavaizduoti namą, kuriame gyvena draugiški, gerai sutariantys kaimynai. Padarytos apibendrinančios mintys: „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti su tavimi elgtųsi.“, ,,Meilės saikas – mylėti be saiko.“ (Palaimintasis tėvas Honoratas).
8 klasių mokiniai Tolerancijos dieną baigė stebėdami Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ spektaklį „Ašou“ (vadovai Dalė ir Virginijus Dargiai), kuris kvietė susimąstyti, ko labiausiai bijo paaugliai, kas jiems padeda, trukdo būti savimi…
Po spektaklio 8 – okai dalinosi įspūdžiais:
· Elinga S. „Man labai patiko, kad spektaklyje rodomas paauglių gyvenimas.“
· Austėja Ž.: „Pagrindinė spektaklio tema – paauglio mintys. Ji puikiai atskleista, viskas aiškiai išdėstyta, pritaikytas tam tikras apšvietimas, dainos. Daugelyje scenų įžvelgėme save, savo mokyklą. Kūrinys labai tiko tolerancijos dienai.“
· Titas G.: „Man patiko aktorių emocijos, realios gyvenimiškos situacijos.“
· Jaras L.: „Man buvo įdomi spektaklio scena, kai rodoma, kad žmogus neturi savo nuomonės.“
· Matas B.: „Buvo įdomu žiūrėti, kaip „kietos“ merginos pagražino paprastas. Mano manymu, natūralumas yra geriau, o grožis slypi paprastume“.
· Gabija Š.: „ Paauglystės laikotarpis tikrai yra nelengvas.“
DĖKOJAME VISIEMS TOLERANCIJOS DIENOS IDĖJŲ GENERATORIAMS, JŲ ĮGYVENDINTOJAMS. IŠSKIRTINĖ PADEKA ŠIEMS BENDRUOMENĖS NARIAMS:
· Šeštokui Sauliui Nekraševičiui, kuris savanoriškai sukūrė skaidres tolerancijos tema.
· „Gelbėtukams“ – už draugystę su pradinių klasių mokiniais ir teminę klasės valandėlę.
· Mokinių seimukui – už aktyvų dalyvavimą „kuprinių“ akcijoje.
· Anglų kalbos mokytojai Ž. Leinartienei – už pasiūlytą ,,Dienos be kuprinių“ idėją.
· Dorinio ugdymo mokytojoms L. Skyrienei, R. Linkevičienei – už spalvingus tolerancijos stendus, mokinių sutiktuves su gera nuotaika, už fotografavimą, informacijos sklaidą.
· Dailės mokytojai L. Kovaitienei – už ,,plytų“ idėją ir nuotraukų filmuką.
· Pradinių klasių mokytojoms – už originalų „namų“ idėjos išplėtojimą bei vaikų darbų parodą.
Direktoriaus pavaduotoja J. Ančerevičiūtė
Informaciją teikė mokytojos R. Linkevičienė, L. Skyrienė, L. Kovaitienė, I. Šatkauskienė
PAMOKŲ LAIKAS
MES ŽINIASKLAIDOJE
STEAM VEIKLOS
Šiaulių „Juventos“ progimnazija
Pagalba