TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Tylos dienai

Kiekvieną paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį yra minima TARPTAUTINĖ KOVOS SU TRIUKŠMU DIENA. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į žalingą triukšmo poveikį klausai, sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Balandžiui įpusėjus, „Juventos“ mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, Mokinių seimukas ėmė svarstyti, kokios veiklos tiktų TYLOS DIENAI.

Sudarytas planas: 2024 m. balandžio 24 d. nutarta dėvėti šlepetes, ugdymo proceso netrikdyti skambučiais, prieš pamokas ir pertraukas organizuoti akciją su dėžėmis „Kvadratinės galvos“ (ačiū gelbėtukams, mokyt. L. Skyrienei, A. Lendzbergienei), iki Tylos dienos ir jos metu matuoti triukšmo lygį (visuomenės sveikatos specialistė L. Vaškienė), per pertraukas kurti „Tylos receptus“ (soc. pedagogė S. Durienė), dvi dienas 5-8 klasėse organizuoti „Tyliausios klasės rinkimus” (MS, ved. J. Ančerevičiūtė), per kiekvieną pamoką laikytis 5 min. absoliučios tylos, per dorinio ugdymo ir dailės pamokas atlikti kūrybines užduotis ir jas eksponuoti III mokyklos aukšte bei lauke (mokyt. L. Skyrienė, R. Linkevičienė, A. Lendzbergienė), pradinių klasių mokiniams vesti klasių valandėlės apie triukšmo poveikį (ačiū „Juventos” sveikuolių” būrelio nariams, St. Šalkauskio gimnazistams, L. Vaškienei), per pertraukas vaidinti „Tylos šaradas“ (ačiū 5b ir 7c kl. MS narėms), mokyklos skaitykloje  įrengti „TYLOS KAMBARYS su relax muzika” (R. Liutkevičiūtė).

Tikrai pasistengta! Vaikai daugiau sužinojo apie triukšmo įtaką miegui, dėmesio koncentracijai, bendrajai sveikatai, buvo raginami rinktis ramias vietas poilsiui.  Ši veikla buvo skirta ne tik informuoti vaikus, bet ir skatinti juos sąmoningai rūpintis savo sveikata.

Visuomenės sveikatos specialistė L. Vaškienė

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J. Ančerevičiūtė

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content