TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Vakarų krašto dainų šventėje

Birželio 10 – 11 d. Klaipėdoje vyko Vakarų krašto dainų šventė, kurioje dalyvavo 4ab klasių choras „Pelėdžiukai“ (vad. L. Stankuvienė). Klaipėdoje choristai praleido dvi, pilnas nepakartojamų įspūdžių, dienas.

Choristai buvo apsistoję Medeinės mokykloje. Šeštadienį aplankė laikrodžių muziejų, kuriame edukacijos metu tyrinėjo ir aptarinėjo laikrodžius, sprendė mįsles bei galvosūkius laiko tema. Vėliau vyko į Girulių paplūdimį, kuriame žaidė sviediniu, statė smėlio pilis bei maudėsi jūroje. Po dienos linksmybių, klausantis choro vadovės Loretos lopšinių, choristai saldžiai užmigo…

Sekmadienį choristai pirmą kartą dalyvavo Dainų šventėje, kuri buvo skirta Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100 – mečiui paminėti. Šventėje dalyvavo 320 kolektyvų iš 84 Lietuvos miestų ir miestelių. Iš viso – 7500 dalyvių.

Šventė prasidėjo iškilminga dalyvių eisena miesto gatvėmis iki Vasaros koncertų estrados. Buvo džiugu stebėti, kaip pagarbiai, tam tikrose kelio atkarpose pasikeisdami, choristai nešė ,,Juventos“ vėliavą, kaip skambiai aidėjo jų skanduotės, skirtos progimnazijai ir Šiauliams.

Dainų šventėje skambėjusios lietuviškos dainos, instrumentinių kapelų melodijos bei tautiniai šokiai, darniai susiliejo į įspūdingą reginį, žadino puikiausias mokinių emocijas. Nepakartojamas vienybės jausmas sujungė visus atlikėjus.

Šventė buvo lyg prasmingas atsisveikinimas su pradinėms klasėms ir choru „Pelėdžiukai“: mokinius lydėjo jų pradinių klasių mokytojos A. Dirginčienė, A. Čepulėnienė, choro vadovė L. Stankuvienė ir padėjėja V. Kravčuk. Rudenį choristai jau bus penktokai, mokys daug skirtingų mokytojų ir rinksis kitus meno kolektyvus… Ačiū už bendrystę.

Mokytoja Loreta Stankuvienė.

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content