TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

„Vardan tos Lietuvos…“

Šiaulių „Juventos“ progimnazija 32 – ųjų Lietuvos laisvės metinių nuotaika gyveno visą savaitę.

Šiais metais viena iš prioritetinų veiklų – paramos akcijos. Joms buvo skirtos informacinės dorinio ugdymo pamokos ir klasių valandėlės. Ne pirmą kartą mokytojų bendruomenė, mokinių šeimos įrodė savo sutelktumą, pilietiškumą, gebėjimą atjausti.

Bendradarbiaujant su Šiaulių miesto Maltos ordino paramos tarnyba, 33 globojamus miesto senjorus pasiekė klasių dovanėlėmis, Kovo 11 – osios sveikinimo laiškais, atvirukais, Lietuvos vėliavėlėmis praturinti maisto daviniai.

Dovanos (6 markerinės lentos) iškeliavo ir pas mokytis pasiryžusius Ukrainos vaikus, kurie su mamomis  glaudžiasi kaimo turizmo sodyboje „Garikinė“ (Kėdainių raj.).

Juventiečiai noriai atsiliepė į Šiaulių dailės galerijos kvietimą įsigyti menininkų sukurtų ženklelių su Ukrainos palaikymo simbolika, 1200 eur auką skiriant  „Blue / Yellow for Ukraine“ fondui. 

2022 m. kovo 10 – ąją mokykloje buvo iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena. Šviesų ir saulėtą rytą mokyklos kieme iškilmingai skambėjo Lietuvos ir Ukrainos himnai, jautrūs direktorės R. Tamašauskienės sveikinimo žodžiai ir linkėjimas vertinti savo kalbą, mylėti tėvynę ir artimuosius. Kieme linksmai nuvilnijo istorijos mokytojo S. Staponkaus sukelta gyva „banga“, apie vienybę, draugystę ir paramos svarbą kalbėjo mokytoja Ž. Tolstikova, kilusi iš Chersono.    

„Juventa“ ir muzika neatsiejamos. Šįkart mokyklos scenoje stovėjo ne mokiniai, o profesionalūs muzikos atlikėjai, aktoriai, atvykę iš Vilniaus. Literatūrinės – muzikinės programos „Išdainuota, išmylėta“ metu įveikta 100 metų kelionė, atspindėjusi skirtingus, sudėtingus, Lietuvos valstybės istorijos metus (tarpukarį, tremtį, sovietinės okupacijos, Nepriklausomybės atgavimo ir dabarties laikus).   

Į garbingą praeitį juventiečius nukėlė ne tik dainos. Pradinių klasių mokiniai, lavindami STEAM įgūdžius, gilindami istorines žinias, kūrė Lietuvos pilių maketus, dalyvavo raiškaus žodžio popietėje.

Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo origami pamokoje ir lankstė drugelius, kurie nutūpė į dideles Lietuvos, Ukrainos vėliavas, žiūrėjo  ir aptarė dokumentinį filmą „Su Atgimimo diena!“, rungėsi viktorinoje apie Lietuvą, virvės traukime bei TABATA mankštoje.      

Šventinę savaitę baigėme kovo 11 dieną nuo Sukilėlių kalnelio į Prisikėlimo aikštę nešdami 100 metrų trispalvę ir drauge su miestiečiais bei progimnazijos choru „Melodija“ (mokyt. L. Mikutienė) giedodami „Vardan tos Lietuvos…“.

Visiems buvo smagu pabūti kartu, pajausti vieningumą ir džiaugtis nepriklausomybe.

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content