Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.50 - 14.35
VIII.14.40 - 15.20
IX.15.25 - 16.05
X.16.10 - 16.50

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-11-25
„Sveikuoliškas“ sekmadienis Spausdinti El. paštas

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4a klasės mokiniai jau ketverius metus dalyvauja sveikatos projektuose. Šiemet, bendradarbiaujant su Latvija, Islandija, Norvegija, Suomija yra vykdomi 2 projektai: „Sveikuoliukų mokyklėlė“, „Sveikatiada“. NORDPLUS projekte „Sveikai gyventi yra smagu“ dalijamasi idėjomis, kaip ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.

Pirmąjį rugsėjo sekmadienį sveikuoliai su tėveliais ir mokytoja Diana Gedminiene organizavo žygį dviračiais. Kad kelionė neprailgtų, pasirinktas tikslas – aplankyti Bertužių kaime įsikūrusį Krasauskų dekoratyvinių paukščių ūkį.

Jaunieji dviratininkai, pasipuošę ryškiaspalvėmis liemenėmis, dviratininkų šalmais, aptarė dviratininkų taisykles ir pajudėjo tikslo link. Kiekvieno dviratininko patirtis buvo skirtinga, tačiau džiaugsmingai nusiteikę ir draugiškai laukdami vieni kitų, pasiekėme kelionės tikslą.

Krasauskų dekoratyvinių paukščių ūkyje mus pasitikusi šeimininkė Orinta papasakojo apie savo augintinius. Mokinius sužavėjo aplink ramiai vaikštantys trijų mėnesių stručiai, kuoduotos, pentinuotos, perlinės ir net juodosios vištos, putpelės, kalakutai, fazanai. Ypatingas ir labai retas paukščių rūšis jaunieji ūkininkai perina patys. Vaikams pasisekė pamatyti ką tik išsiritusį viščiuką. Ketvirtokai labai nerimavo, ar „naujokas“ pritaps prie būrio dviejų - trijų dienų viščiukų. Vaikai džiaugėsi, galėdami prisirinkti ką tik padėtų putpelių kiaušinukų.

Daugiausiai dėmesio sulaukė mėnesio amžiaus triušiukai, kurie, kaip Orinta sakė, „laukia savo šeimininkų“. Kiekvienas galėjo paimti, paglostyti ir prisiglausti prie minkštučių „pūkų kamuoliukų“.

Šešiametės ūkininkų dvynukės Arija ir Adrija ketvirtokams papasakojo, kaip prižiūri ožiukus. Patarė neliesti ragiukų, kad ožiukai nepradėtų badytis.

Galiausiai buvome atvesti į danielių ganyklą. Čia pamatėme išdidžius danielių vadus, pasipuošusius dideliais ragais, grakščiai lekiantį būrį patelių ir jauniklių. Į galvą lindo mintis, kad iš gyvūnų žmonės turėtų mokytis bendruomeniškumo ir saugumo...

Papramogavę ūkyje, sėdome ant dviračių ir pajudėjome namų link. Vaikai praalkę kalbėjo, kad grįžę valgys putpelių kiaušinius.

Nors žygyje dalyvavusios šeimos turėjo sekmadieninių planų, džiaugėsi radusios kelias valandas aktyviai pažintinei veiklai. Tėvelių pavyzdys, ugdant sveikos gyvensenos įgūdžius, yra pats svarbiausias, tad tikiuosi, kad ši išvyka ne paskutinė.

Pradinių klasių mokytoja D.Gedminienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing