Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:15 - 9:55
III.10:00 - 10:40
IV.10:45 - 11:25
V.11:30 - 12:10
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-04-10
Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte Spausdinti El. paštas

2017 m. spalio 20 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 8a klasėje vyko netradicinė literatūros pamoka – svečiavosi vaikams ir paaugliams rašanti knygų „Šunojaus diena“ ir „Sutikti eidą“ autorė Ilona Ežerinytė. Kadangi ankstesnėje pamokoje mokytoja jau buvo supažindinusi su kai kuriais rašytojos biografijos faktais, pristačiusi knygą „Sutikti eidą“ ir paskaičiusi keletą ištraukų, mokiniai rašytojos klausėsi labai susidomėję ir turėjo nemažai klausimų.

Aštuntokus domino, kaip ir už ką rašytojams yra skiriamos premijos, kaip per vienerius metus parašyti dvi knygas ir už abi gauti premiją. Už „Šunojaus dieną“ 2016 m. Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse Ilona Ežerinytė pelnė pirmąją vietą, vėliau už tą knygą jai buvo skirta Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią debiutą. Už knygą „Sutikti eidą“ tais pačiais metais rašytoja gavo Prano Mašioto premiją kaip už geriausią knygą vaikams ir paaugliams.

Mokiniams taip pat buvo įdomu, kokie įvykiai, faktai knygoje „Sutikti eidą“ yra iš pačios autorės gyvenimo. Šis susidomėjimas kilo galbūt dėl to, jog mokiniai jau žinojo, kad Ilona Ežerinytė yra gimusi ir augusi Šiauliuose, Šiauliuose baigusi mokyklą ir universitetą (dabartinis ŠU tuo metu buvo Šiaulių pedagoginis institutas), savo gimtajame mieste mokykloje dėstė lietuvių kalbą ir tik 1999 metais išvyko gyventi į Vilnių.

Mokiniai domėjosi autorės ateities planais, todėl sužinojo, jog gruodžio mėnesį knygynuose turėtų pasirodyti trečioji jos knyga, be to, jau yra parašiusi ir pusę ketvirtos knygos.

Kadangi mokiniams labai patiko susitikimas, be to, sudomino mokytojos skaitytos knygos „Sutikti eidą“ ištraukos, visi 8a klasės mokiniai perskaitys šią knygą ir drauge su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Sutkuviene aptars ją klasėje per pamoką.

Rašytoja lankėsi ir pas pradinukus: 2a, 3b, 3d, 4a, 4b klasėse. Susitikimas vaikams labai patiko. Jau vien bendravimas su gyva rašytoja ko vertas! Štai Ieva ir 3b labai atsakingai ruošėsi susitikimui - „pagoglino“ ir išsiaiškino, kaip atrodo viešnia, ją nupiešė, užrašė įdomius klausimus. O Saulė, Ignas, Audinga, perskaitę knygą ,,Šunojaus diena“, aktyviai dalyvavo diskusijoje su autore.

Pradinukai ne tik susipažino su I.Ežerinytės kūryba, bet ir sužinojo, kad rašytoju galima tapti tiek jauname, tiek brandžiame amžiuje (jauniausiaiknygos autorei Lietuvoje - aštuoneri).

Pradinių klasių mokytoja A.Dirginčienė

Lietuvių kalbos mokytoja J.Sutkuvienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing