TAMO DIENYNAS  0667 19366
Kodas Juridinių asmenų registre: 190532139

Smuikas

„Juventos“ progimnazijoje smuiku mokoma groti jau 30 metų. Tai styginis strykinis instrumentas, pasižymintis švelniu, savitu tembru. Garsus smuiko pedagogas J. Šalmanas teigė „smuiku negalima groti gerai, smuiku reikia groti labai gerai“. Tik tuo atveju griežimas smuiku atlieps tiek grojančiojo, tiek klausančio poreikius ir suteiks muzikavimo džiaugsmą.

Norint groti smuiku reikia turėti kantrybės, nes pirmoji dainelė mažojo smuikininko rankose suskambės tikrai ne iškart. Tad, tikintiems greito rezultato, reikėtų pagalvoti apie kitą instrumentą.  Reikėtų pagalvoti apie muzikinę klausą, nes ji labai reikalinga norint išgauti švarų ir tikslų garsą.  Pareigingumas ir griežimas namuose kasdien padės smuiką „prisijaukinti“ ir tapti tikru šio instrumento draugu. Nuo antros klasės grojimo smuiku įgūdžius galima gilinti smuikininkų ansamblyje, dalyvaujant renginiuose mokykloje bei už jos ribų.

 Nusprendus pasirinkti smuiką reikės jį įsigyti. Smuikai yra kelių dydžių, todėl patartina prieš perkant pasikonsultuoti.

Paspauskite instrumento pavadinimą ir pasiklausykite grojančių mokinių: 

Smuikas

Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Skip to content